Materiał Partnera Przy jakich pracach potrzebne są usługi dźwigowe?

Przy jakich pracach potrzebne są usługi dźwigowe?

Usługi realizowane z wykorzystaniem dźwigu bywają niezbędne m.in. na placach budowy, gdzie konieczne jest wynoszenie materiałów o sporej masie na różne wysokości. Dźwig sprawdza się również przy załadunku czy rozładunku, jednak należy pamiętać, że musi go obsługiwać wykwalifikowany operator. Kompleksowe usługi w tym zakresie oferują jedynie renomowane firmy w branży – kiedy warto skorzystać z ich pomocy?

Pomoc na budowie

Dźwigi są charakterystycznym elementem na placach budowy. Są one dużym ułatwieniem dla ekip zajmujących się konstruowaniem obiektów, bowiem właśnie dzięki tego typu ciężkiemu sprzętowi możliwe jest proste i bezpieczne podawanie wszelkiego rodzaju materiałów budowlanych na wysokości. Dzięki sporym możliwościom nowoczesnych dźwigów mogą to być nawet elementy konstrukcyjne o sporych gabarytach i dużej masie. W takiej sytuacji warto jednak zadbać o pełen profesjonalizm.

Zagwarantuje go firma Mariana Polaka, świadcząca wynajem dźwigu w Gliwicach oraz na terenie całego Śląska. Oferta obejmuje oczywiście także obsługę z doświadczonymi operatorami,  posiadającymi niezbędne kwalifikacje. Dzięki temu na budowie można w sposób prosty i bezpieczny wykonywać przeznaczone prace. Warto wiedzieć, że specjalistyczne firmy wykorzystują w tym celu żurawie samojezdne o odpowiednim udźwigu, a ciężar ładunku wyznacza sprzęt jakim należy zrealizować takie przedsięwzięcie. Usługi dźwigowe sprawdzają się jednak również przy wielu innych pracach – jakich dokładnie?

Szerokie zastosowanie dźwigów

Wynajem dźwigu z operatorem to bardzo komfortowe rozwiązanie, które zapewnia pełen profesjonalizm m.in. przy pracach rozładunkowych i załadunkowych. Niezbędny przeładunek maszyn czy kontenerów to zadanie wymagające przede wszystkim sporej precyzji, dlatego warto zaufać doświadczonym specjalistom. Świadczone przez nich usługi dźwigowe sprawdzą się też wtedy, gdy niezbędne są prace przy sieciach energetycznych. Dzięki możliwości wykonania prac na wysokościach wykwalifikowany operator zrealizuje montaż lub demontaż rozmaitych urządzeń przemysłowych.

Zaliczają się do nich chociażby wieże czy suwnice, a także kominy i silosy. Wynajem dźwigu z operatorem to usługa sprawdzająca się też przy konstrukcjach stalowych i żelbetowych, a konkretnie ich wznoszeniu i demontowaniu. Prace na wysokościach niezbędne są także w przypadku przygotowywania więźb dachowych, dlatego również i w tej sytuacji warto zdecydować się na profesjonalne usługi dźwigowe. Co ciekawe, sprawdzają się one nie tylko na budowach – nierzadko wykorzystywane są przy konserwacji i montażu pylonów czy reklam.

Podziel się