Artykuł sponsorowany Przemysłowe znaczenie malowania proszkowego

Przemysłowe znaczenie malowania proszkowego

Malowanie proszkowe ma już za sobą ponad 40 lat tradycji. W dzisiejszych czasach niezaprzeczalnie wiedzie prym – najchętniej korzysta z niego przemysł i budownictwo. Nic dziwnego, gdyż jest to wydajna, ekologiczna i ekonomiczna metoda. Nie każdy też wie, że jest przyjazna dla środowiska. Ponadto właśnie tak szybko, skutecznie i niedrogo pokrywa nawet najbardziej wymagające powierzchnie. A jakie jest przemysłowe znaczenie malowania proszkowego?


Malowanie proszkowe – czemu jest cenione w przemyśle?

Malowanie proszkowe nieustannie jest unowocześniane i udoskonalane. W dzisiejszych czasach najpopularniejsze są dwie metody z tego obszaru:

  • elektrostatyczna, która wykorzystuje prąd o wysokim napięciu,
  •  elektrokinetyczna, w której cząstki proszku są ładowane poprzez tarcie.

Ponadto profesjonalne firmy są w stanie przeprowadzić zabieg tego typu nawet na… kilkutonowych elementach! To zatem nie lada gratka przy produkcji przemysłowej – tam lakierowanie proszkowe jest nieodzowne.


Gdzie korzysta się z tej metody?

Przede wszystkim malowanie tego rodzaju jest wykorzystywane do pokrywania obudów sprzętu elektrycznego i maszyn w zakładach produkcyjnych. Lakierowanie stosuje się także na regałach magazynowych i warsztatowych. Malowanie proszkowe metali i aluminium przebiega sprawnie i bezproblemowo. W dodatku zastosowanie odnajduje w pokrywaniu proszkiem sprzętu laboratoryjnego.

Przemysł samochodowy również korzysta z jego cennych właściwości – zwłaszcza w przypadku malowania karoserii, felg i innych elementów pojazdów. Takiemu zabiegowi są poddawane wszystkie środki transportu – w tym nawet rowery i samoloty.

Malowanie proszkowe jest chętnie stosowane w przypadku mebli takich jak półki sklepowe, kosze ekspozycyjne, wieszaki, stojaki, regały… jest to szczególnie przydatne podczas wyposażania sklepów i centrów handlowych. Tak samo się odnajduje przy produkcji sprzętu AGD, oświetlenia, RTV czy elementów ogrodowych. Ta technika daje więc prawdziwy ogrom możliwości!


W czym tkwi fenomen malowania proszkowego?

Zastosowanie malowania proszkowego pozwala nie tylko znakomicie pokryć każdą powierzchnię, ale przekłada się na niezwykłą wydajność. Jedna warstwa proszku jest grubsza od kilku warstw zwykłej farby, co przekłada się na mniejsze koszty. Jak mówi specjalista z firmy REWOX, malowanie tego typu przebiega zdecydowanie szybciej, dzięki czemu możesz oszczędzić swój cenny czas. Do tego jest zdecydowanie bardziej ekologiczne – nie trzeba przy nim stosować szkodliwych rozpuszczalników.

Co istotne, malowanie proszkowe maskuje wszystkie niedoskonałości oraz jest bezpieczne – to potwierdzone stosownymi atestami. Pokryta w ten sposób powierzchnia jest odporniejsza na wysokie temperatury, pęknięcia, zacieki i odpryski. Cechuje ją niewrażliwość na czynniki chemiczne i atmosferyczne. Warto więc skorzystać z zalet tej metody.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas