Materiał Partnera Przemysłowe zastosowanie krat pomostowych

Przemysłowe zastosowanie krat pomostowych

Kraty pomostowe to stalowe elementy, których używa się jako wypełnienia w różnego rodzaju konstrukcjach. Najczęściej znajdują zastosowanie w branży budowlanej, ale coraz częściej służą nawet jako element wystroju wnętrz mieszkalnych. Tego typu produkty charakteryzują się dużą wytrzymałością, dzięki czemu mogą być długotrwale eksploatowane. Cechy te sprawiają, że kraty pomostowe bardzo dobrze sprawdzają się także w przemyśle. Jakie funkcje mogą pełnić kraty pomostowe w budownictwie przemysłowym i dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Gdzie wykorzystuje się przemysłowe kraty pomostowe?

Kraty pomostowe mają szerokie zastosowanie w budownictwie przemysłowym. Mogą służyć jako przykrycia kanałów i włazów oraz jako wypełnienie do regałów magazynowych. Materiały te mają antypoślizgową powierzchnię, dzięki której świetnie sprawdzą się w ciągach komunikacyjnych w formie pomostów, chodników na klatkach dla pieszych oraz podestów robotniczych.

Kraty pomostowe charakteryzują się także dużą wytrzymałością, która sprawia, że można je wykorzystywać jako pomosty suwnic i torów podsuwnicowych oraz w komunikacji miejskiej lub na zajezdni kolejowej.

Coraz większą popularność zyskują również schody z krat pomostowych zgrzewanych lub prasowanych, które dodatkowo posiadają obramowanie boczne i otwory montażowe. Taką konstrukcję montuje się łatwo i w dość krótkim czasie, a ich antypoślizgowa nawierzchnia zapewnia większe bezpieczeństwo użytkowania.

Stopnie wykonane z krat pomostowych najczęściej stanowią połączenie komunikacyjne poziomych pomostów. Czasami jednak można je spotkać na klatkach schodowych oraz na schodach na zewnątrz budynków.

Kraty pomostowe - zalety

Największą zaletą krat pomostowych jest ich trwałość i wytrzymałość. Dzięki temu mogą przenosić obciążenia rozłożone i skoncentrowane.

Zdaniem pracownika ze spółki produkującej kraty pomostowe Kasprzak - Olma: Aby kraty mogły w pełni spełniać swoje zadanie, należy dobrać wymiary i rozstaw płaskowników odpowiednio do przyszłego zastosowania. Poszukiwania optymalnych dla budownictwa przemysłowego materiałów najlepiej jest rozpocząć u firm, które posiadają doświadczenie przy tego typu przedsięwzięciach.

O solidności konstrukcji z krat pomostowych w dużym stopniu decyduje materiał wykorzystywany do jej stworzenia. Przy jej budowaniu nie można zapomnieć o tym, aby wspomóc ją odpowiednimi uchwytami, które wykorzystuje się do mocowania.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów, dzięki czemu można je dopasować do każdej konstrukcji. W ofertach producentów znajdują się uchwyty standardowe, uniwersalne, hakowe, zamkowe i zwykłe.

Podziel się