Materiał Partnera Profesjonalne przyrządy ustawczo-pomiarowe

Profesjonalne przyrządy ustawczo-pomiarowe

Technologia obróbki skrawaniem dawno już wyparła ręczną obróbkę metali, tworzyw sztucznych i wielu innych materiałów. Jest to proces szybszy, pozwalający na produkcję elementów na skalę masową, precyzyjnie i ekonomicznie. Nowoczesne przyrządy ustawczo-pomiarowe pozwalają na zwiększenie dokładności tych procesów, dzięki czemu uzyskany produkt jest lepszej jakości i wyprodukowany zostaje szybciej. Zobacz, jak działają urządzenia pomiarowe.

Zastosowanie przyrządów ustawczo-pomiarowych

Zadaniem nowoczesnych przyrządów ustawczo-pomiarowych jest ustawianie narzędzi w sposób szybki i dokładny. Te proste w obsłudze urządzenia zrewolucjonizowały przemysł, pozwalając na szybkie zmiany ustawień maszyny, a w rezultacie dając możliwość efektywnej produkcji również w krótkich seriach, a nawet jednostkowo. Dzięki ich prostocie i zastosowaniu innowacyjnej technologii zyskały spora popularność w branżach takich jak:

  • przemysł motoryzacyjny,
  • przemysł lotniczy,
  • energetyka,
  • przemysł drzewny,
  • medycyna,
  • narzędziownie,
  • produkcja form wtryskowych,
  • produkcja matryc wytłoczników,
  • produkcja narzędzi skrawających.

Nowoczesne przyrządy ustawczo-pomiarowe dla klientów z tych branży oferują firmy takie jak EZset, których produkty cechują się łatwością obsługi, mnogością opcji pomiarowych i ustawczych oraz szybkością działania i niemiecką solidnością.

Zalety zastosowania nowoczesnych urządzeń pomiarowych                    

Obróbka skrawaniem wymaga niesamowitej precyzji – aby końcowy produkt spełniał oczekiwania klientów, dokładność wymiarów ma znaczenia do tysięcznych części milimetra. Z tego względu precyzyjne ustawienie narzędzi skrawających jest niezwykle istotne – nawet mały błąd może przynieść firmie ogromne straty. Nowoczesne przyrządy pomiarowo-ustawcze wyposażone są w opcję pomiaru optycznego za pomocą kamery CCD z dynamicznym krzyżem pomiarowym, który eliminuje błędy operatora.

Ogromną zaletą stosowania nowoczesnych urządzeń pomiarowych, takich jak EZset IC basic jest nie tylko dokładność tego urządzenia, ale także szybkość jego działania. Dzięki prostocie obsługi, jego użytkowanie nie wymaga wielogodzinnego szkolenia pracowników, co jest ogromną zaletą dla przedsiębiorców również ze względów ekonomicznych.

Krótki czas ustawiania narzędzi z zastosowaniem nowoczesnych urządzeń przekłada się także na przyspieszenie czasu produkcji. Dla branży takich jak narzędziownie czy produkcja form wtryskowych każda chwila jest istotna, dlatego profesjonalne urządzenia ustawczo-pomiarowe to obowiązkowe wyposażenie firm zajmujących się tymi gałęziami przemysłu.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej aparatury pomiarowej możesz nie tylko ustawić ostrza, ale także  skorzystać z dodatkowych opcji, takich jak program do pomiaru bicia promieniowego i bicia osiowego.

Opracowanie:

EZSet

Śrem , Wiejska 24

Podziel się