Materiał Partnera Produkcja podzespołów maszyn budowlanych i rolnych w technologii CNC

Produkcja podzespołów maszyn budowlanych i rolnych w technologii CNC

Maszyny budowlane, a także rolne, składają się z wiele podzespołów metalowych, które ulegają odkształceniom w trakcie długotrwałej eksploatacji. Serwis naprawczy, czy też profesjonalna wymiana, nie muszą zawsze być jednak wykonywane przez producentów pojazdów, czy przez specjalistyczne zakłady. Dzisiaj wielu właścicieli ciągników, czy też koparek, woli korzystać z szerokich usług centrów tokarskich i frezarskich, które na specjalne zamówienie przygotowują części w technologii CNC.

Dlaczego współpraca z pracowniami metaloplastyki jest opłacalna?

W przypadku właścicieli maszyn rolnych i budowlanych, opłacalność współpracy z pracowniami metaloplastyki, zasadza się głównie na serwisie pogwarancyjnym. Kooperacja często nawiązywana jest przy modernizacjach, których nie jest w stanie wykonać oficjalny producent, gwarantujący tylko seryjnie wykonywane produkty. Pracownie metaloplastyki, są zatem bardziej elastycznymi partnerami, a przy tym bardzo opłacalnymi również pod kątem finansowym. Ich działalność produkcyjna podzespołów, opiera się zaś o spersonalizowane projekty, dlatego też nie ma problemu w tym, aby wykonały one zarówno części do nowych, jak i starych maszyn, których podzespoły są często trudnodostępne na rynku dystrybucyjnym.

Profesjonalne projektowanie

Projektowanie podzespołów maszyn budowlanych i rolnych leży w gestii albo centrum frezarskiego lub tokarskiego, albo specjalistów mechaniki pojazdowej, którzy na zlecenie danego klienta realizują określone opracowanie techniczne. To ono jest przekładane na wersję cyfrową i modelową 3D, co umożliwia dzięki technice CAD i CAM, stworzenie precyzyjnego wirtualnego prototypu, o określonych własnościach technicznych, czy nawet wytrzymałościowych. To właśnie precyzyjne projektowanie, jest później ważne dla skutecznego wyprodukowania na maszynach CNC, które wiernie odwzorowują model 3D. Najlepsze pracownie metaloplastyki, są zatem gotowe na tworzenie zarówno części zamiennych, jak i prototypów do badań oraz testów danych sprzętów. Dzisiaj technologia CNC, jest bowiem opłacalna zarówno przy produkcji detalicznych wyrobów, jak i tych tworzonych w całych seriach!

Wykonywanie części na maszynach CNC

Maszyny CNC są dzisiaj tak zaawansowane technologicznie, że są w stanie zrealizować dany projekt podzespołu koparki, czy traktora, niemalże w całości, bez konieczności wykonywania późniejszej obróbki. Nie każde centrum frezarskie i tokarskie, jest jednak przygotowane na podejmowanie się tak dużych wyzwań. Wymaga to posiadania szerokiej kadry pracowników o wiedzy konstrukcyjnej, materiałoznawczej, metaloplastycznej, czy też ślusarskiej. Taki zespół znaleźć można w firmie P.P.H.U. SIDAR, która oprócz części do maszyn budowlanych i rolnych, gwarantuje różne usługi frezarskie, czy tokarskie, w tym przygotowywanie pięknych systemów grodzeniowych z metalu. Zamawiane są one przez klientów indywidulanych, biznesowych, a nawet publicznych. 

Podziel się