Materiał Partnera Prefabrykowane szafy sterownicze

Prefabrykowane szafy sterownicze

Nikt nie wyobraża sobie obecnie funkcjonowania różnych gałęzi przemysłu bez urządzeń elektrycznych oraz różnych systemów automatycznego sterowania. W celu uniknięcia bałaganu podczas podłączania i sterowania urządzeniami stosuje się szafy sterownicze, w których umieszcza się rozdzielniki, sterowniki i wiele innych. Prefabrykacja szaf sterowniczych to rozwiązanie, które skraca czas przygotowania szafy sterowniczej.

Czym są prefabrykowane szafy sterownicze?

Jak mówi nam właściciel firmy Zremb z Warszawy szafy sterownicze są urządzeniami, których głównym zadaniem jest uporządkowanie w jednym miejscu wszystkich elementów, które konieczne są do sterowania elektroniką oraz automatyką. W szafach umieszcza się więc elementy elektryczne, elektrotechniczne oraz inne ważne elementy sterownicze.

Szafa sterownicza ma za zadanie ułatwić zarządzanie różnymi elementami, a dodatkowo zapewnia im bezpieczeństwo. Do tego, w razie awarii, nie trzeba po całym zakładzie szukać szafy rozdzielczej - wszystko jest pod ręką.

Prefabrykowane szafy sterownicze to rozwiązanie, które tworzone jest poza docelowym miejscem pracy. Wszystkie komponenty szafy prefabrykowanej są składane poza zakładem, szafę należy więc odpowiednio zaprojektować.  Kupić można też gotowe, podstawowe szafy prefabrykowane - to doskonałe rozwiązanie, kiedy szafa potrzebna jest natychmiast.

Zalety prefabrykowanych szaf sterowniczych

Co sprawia, że prefabrykowane szafy sterownicze są doskonałym wyborem dla każdej firmy? Prefabrykaty są składane poza zakładem produkcyjnym, więc podczas budowy urządzenia nie powstaje żaden bałagan, a sama budowa w żaden sposób nie zakłóca działania firmy. Nie trzeba więc przerywać prac ani organizować inaczej stanowisk pracy. Ogólny czas wykonania jest krótszy. Budowa szafy sterowniczej na miejscu nie jest łatwym zadaniem, szczególnie kiedy firma nadal musi normalnie działać.

Kiedy szafa budowana jest poza firmą, to jej złożenie przebiega szybciej. Sam montaż na miejscu jest też szybki i sprawny. Można spokojnie założyć taką szafę na miejscu bez sprawiania problemów. Jeśli twoja firma ma wiele zamówień i nie chcesz długich przerw - taka szafa prefabrykowana będzie doskonałym wyborem.

Prefabrykowane szafy sterownicze mają komplet oznaczeń, dzięki czemu łatwo się w nich zorientować. Możliwość skupienia się na detalach sprawia, że jest to doskonałe rozwiązanie, ponieważ pozwala na bardzo dokładne oznaczenie.

Jak widać, prefabrykowane szafy sterownicze mają szereg zalet i zdecydowanie warto wybrać to rozwiązanie!

Opracowanie:

Zremb Warszawa Sp. z o. o. Zakład Automatyki

Warszawa , Gocławska 11

Podziel się