Artykuł sponsorowany Praca ze szkłem. O czym warto wiedzieć?

Praca ze szkłem. O czym warto wiedzieć?

Szkło jest materiałem, z którym należy postępować niezwykle ostrożnie. Jego pęknięcia czy stłuczenia nie powinny się przytrafiać w sytuacjach, gdy stanowi ono główne tworzywo, np. przy produkcji i montażu szyb. Jakiekolwiek usterki oznaczają wymierne straty finansowe, a często także wiążą się z ryzykiem dla pracowników. Dlatego postępując ze szkłem, należy przestrzegać zasad BHP i ograniczać ryzyko. Co może pomóc w osiągnięciu tego celu?

 

Bezpieczeństwo to podstawa

 

Każdy miał w życiu do czynienia ze szklanymi przedmiotami. Nawet zbicie małej szklanki jest niebezpieczne, ponieważ drobne elementy mogą pozostać niezauważone. Im większy jest element z tego materiału, tym większa powinna być ostrożność przy jego przenoszeniu.

Do takich sporych przedmiotów zaliczają się niewątpliwie szyby. Ich przenoszenie i ostateczny montaż w oknie niosą za sobą spore ryzyko. Przede wszystkim taką szybę można łatwo uszkodzić, co jest groźne dla pracowników, którzy ją przenoszą i powoduje straty finansowe. Jest to tym bardziej irytujące, gdy szkoda następuje na ostatnim etapie przygotowywania okien.

Istnieją jednak sposoby, dzięki którym można ograniczyć ryzyko uszkodzenia szyb, a przy okazji usprawnić pracę i zagwarantować bezpieczeństwo osobom pracującym ze szkłem. Jak mówi specjalista z firmy MINI ŻURAWIE Paweł Michalczewski, znakomitym narzędziem, które może się przydać przy przenoszeniu i montażu szkła, jest manipulator do szyb.

 

Chwytaki do szyb i nie tylko – jak to działa?

 

Roboty szklarskie, określane także mianem mini żurawi, to niezwykle przydatne urządzenia, dzięki którym można znacząco przyspieszyć i usprawnić montaż szyb w oknach, a jednocześnie poprawić bezpieczeństwo pracowników oraz samych elementów szklanych. Używanie takiego robota ma same zalety. Nawet ciężary o masie kilkuset kilogramów mogą być przenoszone przy jego pomocy. Wykonanie prac transportowych i montażowych przy użyciu ludzkich mięśni nie we wszystkich przypadkach jest możliwe.

Tam, gdzie okno znajduje się wysoko lub ładunek jest po prostu zbyt ciężki, pracownicy nie powinni być narażani na niebezpieczeństwo. Podnośniki do szyb mogą pomóc w takich sytuacjach i okazują się bezcenne w trudnych warunkach. Nie tylko niwelują ryzyko wypadku, lecz także pozytywnie wpływają na tempo pracy. Roboty tego rodzaju są też nieskomplikowanew obsłudze, co stanowi ich kolejną zaletę. Warto także wspomnieć, że sprawdzają się nie tylko
w firmach zajmujących się szklarstwem, lecz także np. wykorzystujących materiały takie jak granit, beton, płyty czy płytki i dachówki. Wystarczy tylko dobrać odpowiednią przyssawkę.

 

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas