Artykuł sponsorowany Poznaj najlepiej wyceniane metale kolorowe na skupie Eko Alu

Poznaj najlepiej wyceniane metale kolorowe na skupie Eko Alu

Metale kolorowe to zróżnicowana grupa surowców odznaczających się wysokim połyskiem, plastycznością, dobrym przewodnictwem cieplnym oraz podatnością na obróbkę. Jak wskazuje przedstawiciel Eko Alu z Poznania, odzysk metali nieżelaznych to fundament rozwoju gospodarki w obiegu zamkniętym. Co za tym idzie, ceny surowców w skupach zmieniają się z każdym miesiącem. Sprawdź, które metale są najlepiej wyceniane.

Skup miedzi – zarób na starych przewodach!

Jednym z najlepiej wycenianych metali kolorowych jest miedź (odzyskiwana bez strat jakości). Pracownik skupu Eko Alu zauważa, że ok. 80% wydobytego surowca wciąż pozostaje w użyciu, co oznacza, że odzysk zwiększa się z roku na rok. Miedź jest wykorzystywana do produkcji przewodów elektrycznych, transformatorów, układów scalonych, a także pokryć dachowych, instalacji wod-kan czy części do maszyn przemysłowych.

Jeżeli planujesz generalny remont, opróżniasz stary magazyn lub piwnicę, sprawdź, czy w odpadach nie znajduje się nieżelazny złom. Za elektrolityczną miedź millberry otrzymasz ponad 37 zł za kg. Niższej jakości miedź pobielana jest wyceniana na ok. 33 zł.

– mówi Krzysztof pracownik Eko Alu. (wypowiedź z dnia 22.06.2022)

Skup aluminiowych puszek – i nie tylko!

Aluminium to lekki i wytrzymały metal, który charakteryzuje się mniejszą gęstością niż stal. Unikatowe parametry techniczne sprawiają, że surowiec jest wykorzystywany do produkcji puszek, kapsli do butelek, blach do pieczenia, rynien, okapów czy kołpaków samochodowych. Biorąc pod uwagę, że aluminium otacza nas z każdej strony, ceny w skupie złomu nie są tak wysokie jak w przypadku miedzi czy mosiądzu. Pracownik Eko Alu wyjaśnia, że za 1kg puszek aluminiowych dostaniesz ok. 6 zł. Lepiej wyceniane są profile lakierowane oraz nielakierowane. Uwaga! Podobnie jak w przypadku miedzi większa część wyprodukowanego metalu wciąż pozostaje w użyciu. Nawet jeżeli nie szukasz możliwości dodatkowego zarobku, rozważ skorzystanie z oferty skupu i zatroszcz się o środowisko naturalne! Recykling metali kolorowych to ekologia w czystej postaci!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas