Artykuł sponsorowany Pompy smaru w systemach smarowania

Pompy smaru w systemach smarowania

Pompy smaru jeszcze do niedawna nie były tak popularnymi rozwiązaniami. Są one jednak coraz częściej wykorzystywane – zwłaszcza w tych zakładach, gdzie konieczna jest dobra organizacja pracy i optymalizacja czasu przeznaczanego na konkretne czynności. Na rynku dostępnych jest wiele różnych pomp smaru, które stosowane są jako samodzielne jednostki i elementy układów centralnego smarowania.

 

Rodzaje pomp smaru – najpopularniejsze urządzenia

Pompy smaru kojarzone są przez większość osób przede wszystkim z samodzielnymi urządzeniami, które wykorzystywane są do opróżniania beczek z takimi substancjami jak smary plastyczne czy specjalne oleje stosowane w różnych obszarach przemysłu. Ten rodzaj maszyn może być zaopatrzony w dwa rodzaje napędu:

  • ręczny,
  • pneumatyczny.

Zdecydowanie wygodniejsze jest drugie rozwiązanie, ponieważ praca człowieka ogranicza się wówczas do załączenia urządzenia i kierowania nim. Pompy smaru dopasowane są do różnych wielkości puszek, co sprawia, że mogą być wykorzystane zarówno do mniejszych, jak i większych prac.

 

Jednak jak zauważa specjalista z firmy Układy Centralnego Smarowania Sp. z o.o.: Pompy smaru stosowane w przemyśle jako osobne urządzenia to tylko jedna z możliwości. W większych przedsiębiorstwach, gdzie wykorzystywane są specjalistyczne maszyny, pompy stanową część układu centralnego smarowania. Jego zastosowanie wpływa na poprawną pracę wielu elementów – dodaje.
 

Do czego wykorzystywane są układy centralnego smarowania?

Układy centralnego smarowania wyposażone w pompy smaru, dozowniki, specjalne złącza, czy inne akcesoria sprawdzają się przede wszystkim przy regeneracji 

i serwisowaniu łożysk różnych maszyn, łańcuchów, prowadnic, różnego rodzaju kół zębatych czy bieżni. Warto jednak zauważyć, że nie każdy układ działa na takiej samej zasadzie. Najpopularniejsze są proste układy progresywne jednoliniowe. Coraz częściej stosowane są także wersje dwuliniowe. Jednak najbardziej wydajne jest zastosowanie smarowania natryskowego, ponieważ olej lub smar dociera do wszystkich elementów, nawet tych, które osadzone są w znacznej odległości od systemu.

 

Niewątpliwą zaletą nowoczesnych układów centralnego smarowania jest fakt, że mogą one zostać dowolnie zaprojektowane dla danego przedsiębiorstwa. Dzięki temu ich wykorzystanie jest zdecydowanie wydajniejsze. W każdym takim układzie mogą zostać zamontowane dowolne pompy do smaru, które gwarantują niezawodność. Decydując się na zamówienie indywidualnego układu smarowania, warto stawiać na najlepsze rozwiązania na rynku. Najlepiej wcześniej zapoznać się z ofertą kilku firm, sprawdzić produkty, czy opinie poprzednich klientów. To może przełożyć się na wybór niezawodnego systemu, który będzie służył przez długie lata podczas wykonywanych w przedsiębiorstwie prac.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas