Artykuł sponsorowany Polietylen do zadań specjalnych

Polietylen do zadań specjalnych

Używając folii, worków na śmieci, czy stretchu, nie zastanawiamy z czego się składa. Nie wiemy, czy ma wpływ na nasze zdrowie, czy wchodzi w reakcje z jedzeniem, jak wpływa na środowisko. Trudno się jednak obejść bez tych opakowań jednorazowego użytku. Jest wodoodporny, wytrzymały i pod ręką.

Stretch dobry do wszystkiego

Zwłaszcza stretch osiąga lata swej świetności. Nic tak prosto i trwale nie zabezpieczy towaru przed transportem, nawet kanapki robimy ekspresowo, owijając je folią. A jak szybko można spakować paczuszkę do wysłania. I bezpiecznie, zwłaszcza z podłożoną wcześniej folią bąbelkową, pochodząco z tej samej rodziny.

Trzeba jednak wyjaśnić, że folia do żywności to nie to samo co folia w magazynie, a worki do kosza to nie woreczki śniadaniowe.

Folia stretch to potoczna nazwa folii polietylenowej. Jest to materiał opakowaniowy, który prawie w 100% produkuje się z surowca zwanego liniowym polietylenem o niskiej gęstości – LDPE. Produkuje się go metodą rozdmuchu blown.

Metoda ta jest bardziej czasochłonna, ale w zamian za to folia uzyskana podczas rozdmuchu charakteryzuje się lepszą jakością i odpornością na przebicia, a także posiada lepsze warunki klejenia.

Drugą metodą jest produkcja poprzez wylew maszynowy cast. Polega na wylaniu surowca ze specjalnej głowicy. Następnie jest ona szybko rozciągana i schładzana za pomocą specjalnych wytłaczarek.

Rodzaje folii

O rodzaju użytego tworzywa informuje umieszczony na każdym opakowaniu symbol w kształcie trójkąta, z zapisaną wewnątrz cyfrą. Każda z nich oznacza inny rodzaj plastiku.

  • PET, czyli politereftalan etylenu

  • HDPE, czyli polietylen o wysokiej gęstości

  • PVC, czyli polichlorek winylu

  • PP – polipropylen

  • PS – polistyren

  • nne tworzywa

Tych z cyfrą siedem nawet nie dotykajcie, mogą być trujące.

Worki na śmieci

Worki na śmieci to artykuły znajdujące szerokie zastosowanie zarówno w przemyśle, w małej i dużej przedsiębiorczości, jak i w życiu codziennym. Produkowane z bardzo wytrzymałej folii i dostępne w wielu rozmiarach sprawdzają się zarówno w segregacji śmieci, jak i przy zabezpieczaniu i przechowywaniu różnego rodzaju materiałów, dokumentów biurowych, sprzętów domowych, prywatnych pamiątek. Worki na śmieci produkowane są najczęściej z polietylenu.

Twarde polietylenowe granulki podgrzewane są do wysokiej temperatury (około 200°C). Roztopiony surowiec miesza się z innymi składnikami, które nadają masie kolor i giętkość, a następnie poddaje się go wysokiemu ciśnieniu. Następnie całość wdmuchiwana jest w odpowiednią formę, spłaszczana, chłodzona i przycinana do postaci worka z jednej strony otwartego lub perforowanego.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas