Materiał Partnera Podnośniki nożycowe – jakie są ich rodzaje i gdzie sprawdzą się najlepiej?

Podnośniki nożycowe – jakie są ich rodzaje i gdzie sprawdzą się najlepiej?

Bez względu na ich zakres, prace przeprowadzane na wysokościach wiążą się przede wszystkim z ogromną odpowiedzialnością za zdrowie i życie pracowników. Dlatego właśnie istnieje tak ogromne zapotrzebowanie na nowoczesne maszyny, dzięki którym konkretne zlecenie można wykonać nie tylko bezpieczniej, ale także znacznie szybciej. Idealnie w tej roli sprawdzają się koszowe podnośniki nożycowe. Co warto o nich wiedzieć?

Podnośniki – czy tylko prace na zewnątrz?

Podnośniki koszowe zdecydowanie najbardziej kojarzą się z pracami wykonywanymi na otwartej przestrzeni. Nic w tym dziwnego, ponieważ często zobaczyć je można zarówno podczas wykonywania robót remontowych np. na elewacji, jak i przy montażu treści reklamowych na wielkopowierzchniowe bilbordy. Ogromna popularność tego typu podnośników wynika przede wszystkim z tego, że dzięki swojej niezwykle przemyślanej konstrukcji, w szczególności, jeśli chodzi o sam podest roboczy, umożliwiają one pracownikom ogromną swobodę ruchu.

Aby spełnić oczekiwania wszystkich klientów, nowoczesne podnośniki nożycowe projektowane są także z myślą o przestrzeniach zamkniętych. Dzięki mniejszym gabarytom są one w stanie zmieścić się w każdych drzwiach i nawet najciaśniejszych korytarzach. Nie można również nie wspomnieć o lekkości maszyn. To niska waga powoduje, że wykorzystać można je na magazynach, w centrach handlowych, czy halach produkcyjnych. Co jeszcze warto wiedzieć o tych maszynach?

Podnośniki nożycowe – co je napędza?

W przypadku podnośników nożycowych, podobnie zresztą jak w przypadku samochodów, sercem każdej maszyny jest silnik. Ze względu na rodzaj wykonywanych prac oraz przestrzeń roboczą można zasadniczo wyróżnić 3 typy napędu podnośników koszowych. Bardzo popularne są silniki diesla, które zapewniają optymalne osiągi, a jednocześnie pozwalają na spore oszczędności. Charakteryzują się ogromną wydajnością oraz niskim stopniem awaryjności.

W pomieszczeniach zamkniętych na pewno najlepsze okażą się silniki elektryczne. Dlaczego? Otóż dlatego, że na ma się tutaj do czynienia ze spalinami. Maszyny tego typu gwarantują bezpieczną i cichą pracę. Istnieje również możliwość połączenia tych dwóch technologii, dlatego wszyscy zainteresowani mogą zwrócić uwagę na podnośniki hybrydowe. Jako że rzadko kto może pozwolić sobie na zakup podnośnika nożycowego, w taki sposób, aby było to opłacalne, warto skorzystać z oferty najlepszych firm, zajmujących się wynajmem specjalistycznych maszyn do prac na wysokościach. Zdecydowanie zalicza się do nich Mateco Podesty Ruchome. W tym przypadku klienci mogą liczyć zarówno na rzetelne doradztwo, jak i bardzo atrakcyjne warunki cenowe.

Opracowanie:

Mateco podesty ruchome sp. z o.o.

Tychy , Murarska 27

Podziel się