Materiał Partnera Płyty gumowe – najpopularniejsze rodzaje i zastosowanie

Płyty gumowe – najpopularniejsze rodzaje i zastosowanie

Wysokiej jakości płyty gumowe użytkowane są m.in. w podziemnych zakładach górniczych, gdzie mogą służyć chociażby jako wykładziny czy uszczelnienia. Ich szerokie zastosowanie w połączeniu z odpornością na bardzo trudne warunki pracy sprawia, że są one jednym z podstawowych elementów w kopalniach, ale nie tylko. Czym zatem wyróżniają się płyty gumowe i do czego jeszcze się je wykorzystuje?

Trudnopalne płyty gumowe

W wielu podziemnych zakładach górniczych istnieje zagrożenie wybuchu metanu. Jest to spore niebezpieczeństwo – szybko rozprzestrzeniający się pożar w takich warunkach jest niezwykle trudny do opanowania. Zastosowanie odpowiednich płyt gumowych, które służą chociażby jako specjalne wykładziny czy uszczelnienia, daje możliwość uniknięcia dalszego przemieszczania się ognia. Konieczne jest jednak zastosowanie wulkanizowanych płyt gumowych trudnopalnych, które w ofercie sprawdzonych producentów oferowane są przeważnie w odmianach GPT-W w klasach V1 i V2, a także z mieszanek ONB w klasach ONBS, ONB 55, ONB 65, ONB 70, ONB KP.

Takie płyty gumowe znaleźć można w asortymencie Fabryki Taśm Transporterowych Wolbrom S.A., która zajmuje się ich produkcją zgodnie z wytycznymi klienta. Oprócz wspomnianych płyt trudnopalnych warto zwrócić też uwagę na modele wibroizolacyjne. Sprawdzają się one wszędzie tam, gdzie oddziaływania dynamiczne generują problematyczne z wielu względów drgania o różnej częstotliwości. Do czego wykorzystywane są gumowe płyty w rozmaitych branżach?

Szerokie zastosowanie płyt gumowych

Płyty gumowe z przekładkami i bez przekładek występujące w wariantach antystatycznych i dielektrycznych mają stosunkowo szerokie zastosowanie. Mogą być przygotowane w wariancie trudnopalnym lub mrozoodpornym, co pozwala zastosować je w zróżnicowanych warunkach temperaturowych. Są również gumowymi podkładkami i uszczelnieniami, dzięki którym zwiększane jest bezpieczeństwo w wybranych zakładach górniczych i nie tylko. W takich miejscach gumowe płyty są też często stosowane jako wykładziny.

To właśnie one znajdują się na podłożu w górniczych pomieszczeniach czy przesypach. Z płyt gumowych tworzy się również oburtowania przenośników taśmowych, a także okładziny znajdujących się w nich bębnów napędowych. Gumowe płyty w wariancie wibroizolacyjnym świetnie sprawdzają się natomiast do izolowania podtorzy szynowych i nie tylko. Szerokie zastosowanie płyt z wysokiej jakości gumy sprawia, że są one użytkowane w różnych gałęziach przemysłu. Warto jednak pamiętać, że tego typu materiały gwarantujące pożądane parametry zamówić można wyłącznie u najlepszych producentów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas