Artykuł sponsorowany Ogrzewanie domu ekogroszkiem? Czemu nie!

Ogrzewanie domu ekogroszkiem? Czemu nie!

Coraz więcej osób decyduje się na ogrzewanie domu za pomocą ekogroszka. Jest to ostatnio bardzo popularny materiał opałowy, który na stałe zagościł w polskich domostwach. Dlaczego ten sposób ogrzewania domu jest tak często stosowany? Z czego właściwie składa się ten rodzaj opału? Na te i inne pytanie znajdziecie odpowiedź w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Czym jest ekogroszek?

Ten znany opał jest produkowany z węgla kamiennego bądź brunatnego i cechuje się drobnymi rozmiarami. Można go zaliczyć do odnawialnych źródeł energii. Jak wygląda produkcja tego materiału? Ekogroszek jest pozyskiwany z wysokiej jakości węgla kamiennego. Najpierw kruszy się węgiel, kolejno przesiewa i na koniec dokładnie płucze. W konsekwencji z materiału zostają wyeliminowane substancje toksyczne. Pamiętajmy, że palenie takim rodzajem opału wymaga zamontowania specjalnego kotła, który musi spełniać określone normy. Są one związane z emisją cząstek stałych i tlenku węgla.

Korzyści płynące z palenia ekogroszkiem

Ten ekologiczny opał jest wstępnie obrobiony i oczyszczony, co ma wpływ na zmianę jego parametrów. Już od razu możemy zauważyć, że ekogroszek ma zmniejszoną granulację w porównaniu do klasycznego węgla. A jest to duże ułatwienie podczas dorzucania opału do pieca grzewczego. Funkcjonowanie podajników i systemów podających odbywa się dzięki temu bez żadnych problemów - jest to bardzo ergonomiczne i zautomatyzowane rozwiązanie. Z pewnością docenią je osoby, które są posiadaczami domów i nie lubią co chwila zaglądać do pieca. Co więcej, materiał ten ma jedną z wyższych wartości kalorycznych. Dzięki temu do wyprodukowania jednostki ciepła zużyjemy mniej produktu - koszty wytwarzanej energii są dosyć niskie. Gdzie zamówić taki produkt? Z pewnością tylko u sprawdzonych dostawców, takich jak firma Slawex z Toporu, prowadzona przez Sławomira Gołębiewskiego.

Ekologiczne źródło ciepła

Można z powodzeniem stwierdzić, że ekogroszek to paliwo przyjazne dla środowiska. Jest ono bardzo wydajne i może być efektywnie spalane w domowych kotłach. A wszystko za sprawą wielokrotnego przesiewania. W przypadku nowoczesnych pieców węgiel spalany jest niemal w całości (jest prawie bezdymny). Dobrą informacją jest również fakt, że wszelkie substancje zostają dopalane i nie przedostają się do atmosfery. Spalanie ekogroszku dobrej jakości ma wpływ na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o jakieś 25%, natomiast tlenku węgla i pyłów nawet o 90%! Wybierając takie rozwiązania, unikamy wysokich opłat za ogrzewanie i wspieramy ochronę środowiska. 

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas