Materiał Partnera Ogrzewanie domu

Ogrzewanie domu

Zmiany klimatu sprawiają, że ogrzewanie domu lub mieszkania z roku na rok stanowi coraz większe wyzwanie. Raz zima jest łagodna i koszty ogrzewania są naprawdę niskie, innym razem musimy rozpocząć okres grzewczy wcześniej niż byśmy tego chcieli. Często rozważamy, jaka forma ogrzewania będzie najbardziej korzystna oraz jaki opał sprawdzi się najlepiej w naszej sytuacji. Na rynku istnieje wielu dostawców opału, jednak warto upewnić się, że oferowany przez nich opał jest dobrej jakości.

Agro-Bud to wielobranżowe przedsiębiorstwo, którego jedną z oferowanych usług jest sprzedaż opału: węgla i miału węglowego oraz ekogroszku. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów każdy oferowany przez nas produkt jest wysokiej jakości i pochodzi wyłącznie od sprawdzonych producentów. Kontaktując się z nami mogą Państwo zamówić wybrany opał w interesującej Państwa ilości.

Co daje najlepsze ciepło?

Jesień to dobry moment, aby zastanowić się, jaki opał wybrać i zrobić odpowiednie zapasy. Coraz częściej zdarza się, że w ciągu miesięcy zimowych możemy mieć problem ze znalezieniem odpowiedniej ilości węgla, więc lepiej zadbać o to na początku okresu grzewczego. Wiele osób, które wybrały węgiel, jako główne źródło ciepła od lat kupują ten sam produkt na przykład ze względu na niską cenę. Jednak to, na co powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności to kaloryczność węgla, czyli jego wartość energetyczną. Im wartość ta jest wyższa, tym lepiej spala się węgiel a co za tym idzie zyskujemy więcej ciepła i w efekcie zużywamy mniej opału! To jak wysoka jest ta kaloryczność zależy od wielu czynników na przykład, z jakich pokładów pochodzi węgiel czy z jakiej kopalni. Interesować nas powinny również węgle wzbogacone, czyli oczyszczone ze śmieci czy kamieni. Dzięki temu mamy pewność, że korzystamy z węgla, nie spalamy niedozwolonych rzeczy i otrzymamy o wiele mniej popiołu po spaleniu. Co ma szczególne znaczenie, jeśli w domu grzejemy kominkiem. Jednak to ile ciepła uzyskamy do ogrzania domu zależy również od rodzaju kotła jaki wykorzystujemy!

A może miał lub ekogroszek?

Dziś uważa się, że najbardziej efektywne są piece przystosowane do spalania ekogroszków lub miału. Ten pierwszy sprawdza się najlepiej w niskoemisyjnych kotłach. Działają one bez potrzeby częstej ich kontroli. Same sterują temperaturą, dosypują opału, gdy jest to potrzebne i nie musimy sami tego pilnować. Ekogroszek powstaje z węgla kamiennego lub brunatnego i zazwyczaj ma niewielkie rozmiary- od 5 do 30 mm. Ten rodzaj opału jest trochę droższy od węgla, ale koszty jego zakupu szybko się zwracają. A jego używanie jest o wiele bardziej wygodne- nie musimy stać przy piecu! Ciekawym rozwiązaniem jest również miał węglowy. Tutaj jednak trzeba pilnować jakości materiału! Miał powstaje zazwyczaj z dobrego jakościowo węgla i można wykorzystywać go w niemal każdym typie pieca (poza tymi ze ślimakowymi podajnikami). Wysoka kaloryczność sprawia, że szybko osiągamy odpowiednią temperaturę i przez to zużywamy mniej produktu. Nasi pracownicy doradzą najlepszy produkt uwzględniając Państwa bieżące potrzeby, zapraszamy do konsultacji!

Opracowanie:

Podziel się