Materiał Partnera Ogrodzenie z drewna - wady i zalety

Ogrodzenie z drewna - wady i zalety

Każdą działkę prędzej czy później trzeba czymś ogrodzić. Do wyboru mamy masę rozwiązań, a wśród nich to najbardziej tradycyjne - ogrodzenie z drewna. Czy dziś także warto postawić taki płot? A może to już przeżytek?

Typy ogrodzeń

Na rynku mamy wiele typów ogrodzeń, o różnych cenach i estetyce. Możemy je ze sobą swobodnie łączyć, a nawet stawiać z każdej strony domu inne. Do wyboru mamy między innymi: najdroższe, artystyczne ogrodzenia kute, przypominające brytyjskie klimaty murki i murowane kolumny, a także najtańsze druciane siatki. Środkową półkę, jeśli chodzi o cenę i wygląd zajmują drewniane płoty. Jakie są ich wady i zalety?

Zalety ogrodzenia z drewna

Nic tak nie podkreśla sielskiego wizerunku frontu domu, jak płot z drewna. Z pewnością, obok kutego, żelaznego płotu, jest to najbardziej estetyczne rozwiązanie. Świetnie wpisuje się zarówno w miejski, jak i otoczony naturą krajobraz.

Jeśli odpowiednio dbamy o drewno, będzie nam służyło przez długie lata, niezależnie od warunków atmosferycznych. Na rynku jest także wiele rodzai drewna, a także kolorów preparatów. Możemy stworzyć niepowtarzalne ogrodzenie, które zachwyci wszystkich naszych gości.

Inwestując w stolarkę okienną i drzwi z drewna, możemy dopasować do nich właśnie drewniane ogrodzenie, które stworzy wrażenie przytulności.

Wreszcie ogrodzenie drewniane można postawić samemu. Jest to co prawda bardzo czasochłonne i wymaga dużych nakładów pracy, ale jest wykonalne nawet dla laika. Wystarczy kupić metalowe rusztowanie, ewentualnie poprosić fachowców o wkopanie fundamentów, a przymocowanie desek pozostaje po naszej stronie.

Wady drewnianego ogrodzenia

Niestety, drewniane ogrodzenie nie jest bez wad. Pierwszą, która przychodzi na myśl jest łatwopalność. Rzadko jednak płoty drewniane są narażone na ogień.

O takie ogrodzenie trzeba dbać - okresowo je impregnować i lakierować czy bejcować, aby zachowało świetny wygląd. Zajmuje to sporo czasu, a dobre środki do pielęgnacji drewna kosztują. Jest to jedyny materiał, o który trzeba regularnie dbać.

Wreszcie koszty - za bardzo dobry materiał trzeba zapłacić. Jest to jednak inwestycja na lata i nie warto na niej oszczędzać. Oprócz estetyki płacimy bowiem również za długotrwałość. Tanie drewno, mimo pielęgnacji będzie szybko niszczało.

Gdzie kupić surowiec

Drewniane ogrodzenie lub jego połączenie z elementami murowanymi lub kutymi będzie świetnym rozwiązaniem, szczególnie przy domach w stylu romantycznym czy otoczonych naturą. Zainwestujmy w dobre deski z pewnego źródła, które same w sobie będą bardziej odporne na warunki atmosferyczne. Najlepsze kupimy w tartaku, takim jak Drew Holz w Bytowie. Eksperci doradzą nam tam, jakie drewno będzie najlepsze do tego, co chcemy wykonać lub które w dłuższym okresie będzie najtańsze w pielęgnacji. Pamiętajmy, że ogrodzenie, to jedna z wizytówek naszego domu, a jego wybór, a następnie stan dużo może powiedzieć o jego właścicielach.

Opracowanie:

SN Drew Holz Ryszard Roda

Parchowo , Kasztanowa 9b

Podziel się