Materiał Partnera Oczyszczarki rykoszetowe – technologia dla odlewni

Oczyszczarki rykoszetowe – technologia dla odlewni

Nowoczesne odlewnie, a także pracownie metaloplastyczne, w procesach wytworzenia gotowych produktów, czy też półproduktów, muszą uwzględniać ważne działanie oczyszczenia powierzchni danych wyrobów ze wszelkich zanieczyszczeń – m.in. piasku. Kiedyś dokonywało się tego ręcznie, przy użyciu agregatów wysokociśnieniowych. Dzisiaj zastępują je nowoczesne oczyszczarki między innymi w technologii rykoszetowej.

Zautomatyzowany proces oczyszczenia

Oczyszczarki rykoszetowe, dedykowane są – jak już wspomniano – dla pracowni metaloplastycznych i odlewni. Wiele ich produktów, zanim będzie mogło przejść etap końcowej obróbki, musi przejść profesjonalny proces oczyszczenia powierzchni z nagromadzonego piasku, czy tzw. zadziory. W starszych generacjach technologicznych, działanie to odbywa się w systemach podwieszonych i wykonywanych ręcznie. Nowoczesne rozwiązania to zaś zautomatyzowane linie taśmowe, które dostarczają określony wyrób do oczyszczarki rykoszetowej, wykonującej wszystkie prace bez konieczności wykorzystania do tego siły człowieka. Warto przy tym podkreślić, że urządzenia te są w stanie w błyskawiczny i bezpieczny, a także energooszczędny sposób, oczyścić produkty nawet o masie 100 kilogramów! Nic dziwnego, że innowacyjną technologią opartą o efekt rykoszetu, zainteresowane są małe, średnie i duże firmy sektora prac obróbki metali.Zalety efektu rykoszetu

Dlaczego efekt rykoszetu jest tak wydajny m.in. przy usuwaniu nagromadzonego na metalach piasku? Przede wszystkim dlatego, ze gwarantuje znacznie mniejsze zużycie energii potrzebnej do pełnego oczyszczenia produktu. Jest to wydajność wyższa na poziomie nawet kilkudziesięciu procent, w porównaniu z tradycyjnymi metodami podwieszanymi. Olbrzymią zaletą technologii rykoszetowej oczyszczarek, jest także zoptymalizowanie zużycia materiału ściernego, a także części maszyn, co pozwala uzyskać ich wyższą wydajność i żywotność. Ważnymi zaletami, wartymi podkreślenia, są również: możliwość oczyszczania również tzw. masy obiegowej, oraz pełna automatyzacja całego procesu (przepływ materiału możliwy bez żadnej obsługi bezpośrednio od systemu formowania poprzez przenośnik wstrząsowy na oczyszczarkę rykoszetową).

Innowacje od firmy AGTOS

Koncepcję oczyszczarki rykoszetowej, opracowała między innymi bardzo doświadczona firma AGTOS POLSKA, która stawia na rozwój technologii zautomatyzowanych, energooszczędnych, a nawet proekologicznych. Przedsiębiorstwo to już dzisiaj gwarantuje zaprojektowanie i montaż takich sprzętów, jak: urządzeń do obróbki strumieniowej, urządzeń bębnowych, oczyszczarek strumieniowych ze stołem obrotowym, oczyszczarek strumieniowych z taśmą nieckową, oczyszczarek strumieniowych z taśmą z plecionego drutu stalowego, czy innych według złożonych specyfikacji podanych przez klientów. Z rozległą ofertą, której częścią jest również sprzedaż maszyn używanych, oraz części zamiennych, warto już teraz zapoznać się na dedykowanej stronie www.

Podziel się