Materiał Partnera Nowoczesny wymiar produkcji – co warto wiedzieć o systemach wizyjnych Cognex?

Nowoczesny wymiar produkcji – co warto wiedzieć o systemach wizyjnych Cognex?

Wymagania klientów względem jakości wytwarzanych dóbr stale rosną. Nie dziwi zatem fakt, że producenci coraz częściej decydują się na wdrożenie nowoczesnych technologii, dzięki którym należyte zadbanie o najważniejsze z technicznego punktu widzenia kwestie, nie musi być traktowane w kategoriach znaczącego problemu. Doskonałym przykładem takiego rozwiązania są specjalistycznie zaprojektowane systemy wizyjne Cognex. Z jakimi informacjami na ich temat warto się zapoznać?

Do czego służą systemy wizyjne Cognex?

Jedną z największych zalet systemów wizyjnych Cognex jest to, że mają one bardzo uniwersalne zastosowanie. Na szeroką skalę wykorzystuje się je przede wszystkim do precyzyjnej kontroli parametrów fizycznych konkretnego produktu. Szczegółowa analiza wykonywana jest poprzez przeprowadzenie pomiarów oraz weryfikację wyglądu przedmiotu po obróbce. Co jednak najważniejsze, systemy wizyjne tego typu doskonale sprawdzają się podczas wysokonakładowych produkcji seryjnych, gdzie istnieje potrzeba użycia urządzeń o bardzo dużej szybkości analizy obrazu.

Zaawansowane technologicznie kamery sprawnie wychwytują ewentualne wady i wydajnie współpracują z pozostałymi elementami wyposażenia linii przemysłowej. To właśnie dzięki temu system wizyjny Cognex uważany jest za jedno z najlepszych dostępnych obecnie rozwiązań na rynku. Jego wdrożeniem powinni zainteresować się właściciele firm, którym w pierwszej kolejności zależy na znaczącej poprawie wydajności produkcyjnej. Natychmiastowe wyeliminowanie produktów, które nie spełniają narzuconych norm technicznych, pozwala natomiast zagwarantować klientom bardzo wysoką jakość. Co jeszcze warto wiedzieć?

Gdzie system sprawdzi się najlepiej?

Nowoczesne systemy wizyjne Cognex to propozycja, która doskonale sprawdzi się zarówno w małej, jak i średniej oraz dużej firmie produkcyjnej. W sposób szczególny wdrożeniem tej technologii powinni zainteresować się właściciele przedsiębiorstw z branży motoryzacyjnej, opakowaniowej, kosmetycznej oraz elektronicznej. Chodzi oczywiście o to, że pełne zautomatyzowanie procesu wytwarzania dóbr materialnych, pozwala osiągnąć nienaganną jakość wyrobów, a co za tym idzie – zdobyć znaczącą przewagę nad konkurencją. Co równie istotne – dzięki szybkości działania i niezawodności systemy wizyjne umożliwiają maksymalne wykorzystanie wydajności nowoczesnych urządzeń produkcyjnych, przyczyniając się do niemal natychmiastowego zwiększenia zysków.

Jak podkreślają doświadczeni specjaliści z firmy Abis – choć wdrożenie systemu wizyjnego do przedsiębiorstwa oczywiście wiąże się z pewnymi wydatkami, to wszelkie konieczne do poniesienia koszty warto potraktować w kategoriach inwestycji, która zwróci się bardzo szybko. To obecnie jeden z najlepszych sposobów na to, żeby przystosować sposób funkcjonowania firmy do stale rosnących wymagań rynku. 

Opracowanie:

Abis sp. z o.o. sp.k.

Rząska , Kamienna 17

Podziel się