Materiał Partnera Nowoczesne filtry kompaktowe z węglem aktywnym

Nowoczesne filtry kompaktowe z węglem aktywnym

Filtry węglowe stosowane są obecnie w wielu instalacjach klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. Nierzadko jednak kluczowe są ich wymiary, dlatego renomowani producenci proponują je również w wariantach kompaktowych. Taki filtr wyposażony dodatkowo w medium filtracyjne w postaci węgla aktywnego jest niezwykle skuteczny – czym jeszcze się charakteryzuje?

Niewielkie wymiary

Filtry z węglem aktywnym określane jako kompaktowe są przede wszystkim bardzo uniwersalne. Dzieje się tak ze względu na ich niewielkie rozmiary – można je zastosować w niemal każdej instalacji wentylacyjnej lub klimatyzacyjnej. Takie filtry węglowe charakteryzują się również sporą wytrzymałością. Ich długa żywotność to niewątpliwy atut, który gwarantują jednak wyłącznie renomowani producenci. Do ich grona zalicza się firma Bodim – jej rozbudowany asortyment obejmuje wiele typów zróżnicowanych filtrów, w tym także kompaktowych wersji z węglem aktywnym.

Wyróżniające się zwartą, solidną konstrukcją filtry kompaktowe to rozwiązanie, które mimo niewielkich rozmiarów zapewnia sporą powierzchnię filtracyjną. Jednocześnie w trakcie ich użytkowania nie jest zauważalny wysoki spadek ciśnienia, co również należy zaliczyć do bardzo ważnych atutów filtrów kompaktowych. Warto zwrócić uwagę na te modele znajdujące się w ofercie dobrych producentów – przeważnie są one proponowane w atrakcyjnych cenach.

Wysoka skuteczność

Efektywność w przypadku filtrów jest kluczowym parametrem. Należy wspomnieć o skuteczności filtrów kompaktowych, które dzięki zastosowaniu węgla aktywnego wykazują na tym polu spore możliwości. Bardzo wysoka wydajność powoduje zastosowanie takich filtrów w różnych instalacjach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, a jednocześnie daje możliwość uniknięcia stosowania nierzadko problematycznych, rozbudowanych systemów odpowiedzialnych za filtrację powietrza.

Najważniejszym elementem takich filtrów jest węgiel aktywny. To właśnie jemu kompaktowe modele zawdzięczają swoją efektywność. Filtry kompaktowe znajdujące się w ofercie renomowanych producentów to przeważnie zmodyfikowane nieco wersje popularnych filtrów węglowych określanych jako ADS. Świetnie sprawdzają się one do usuwania lotnych związków organicznych z powietrza, co szczególnie dobrze sprawdza się w takich pomieszczeniach jak chociażby lakiernia. Przed zakupem konkretnych filtrów kompaktowych warto skonsultować ich planowane zastosowanie z producentem – doradzi on wybór optymalnego rozwiązania, dzięki czemu model o niewielkich wymiarach zapewni doskonałą, oczekiwaną w danym miejscu wydajność.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas