Materiał Partnera Nieoczywiste zastosowania pudełek kartonowych – poznaj je wszystkie

Nieoczywiste zastosowania pudełek kartonowych – poznaj je wszystkie

Pudła kartonowe są integralną częścią naszego życia. Szeroka dostępność, wielofunkcyjność i niska cena sprawiły, że zyskały status najbardziej uniwersalnych materiałów opakowaniowych i są wykorzystywane przez producentów na całym świecie. Pudła kartonowe są niezwykle wszechstronną formą pakowania – transport i przechowywanie produktów spożywczych nie wyczerpują ich możliwości. Sprawdźmy, jakie są nietypowe zastosowania kartonów.

Pudełka do celów archiwizacyjnych

Pudła archiwalne są zazwyczaj dostarczane jako pudełka z oddzielnym wieczkiem. Ten typ pudełka może być używany do przechowywania szerokiej gamy przedmiotów, ale najczęściej sprawdza się do przechowywania dokumentów i innych akcesoriów biurowych. Pudła archiwalne są na ogół produkowane z tektury jednościennej, co oznacza, że ​​są bardzo opłacalne – tanie w produkcji, ale niezwykle wytrzymałe po złożeniu. Zakup szaf archiwizacyjnych nierzadko przekracza możliwości finansowe firmy. Niskobudżetowy system archiwizacji za pomocą pudeł kartonowych to najbardziej ekonomiczny wybór – wszystko, co musisz zrobić, to zebrać dokumentację do pudełek i oznaczyć wieczka. W takich pudełkach można przechowywać także zdjęcia rodzinne, dokumenty uczelni, a nawet instrukcje obsługi.

Organizer do bagażnika samochodowego

Pudełka kartonowe, oferowane przez Pryzmat Jarosław Grochowski, to świetny sposób na organizację przestrzeni bagażowej w samochodzie. Aby uniknąć bałaganu, możesz użyć średniej wielkości pudełka kartonowego jako łatwego sposobu na przechowywanie przedmiotów. W trwałych i wytrzymałych kartonach swobodnie zmieszczą się wszystkie przedmioty awaryjne, takie jak butelki do napełniania oleju, płyn do spryskiwaczy czy kable rozruchowe.

Pakowanie upominków domowej roboty

Jednym z najmniej oczywistych zastosowań nieużywanych pudełek kartonowych jest pakowanie własnoręcznie wykonanych prezentów. Jeżeli zastanawiasz się jak przetransportować upieczone wypieki dla rodziny i przyjaciół, sięgnij po karton! Biodegradowalny i w pełni przyjazny dla środowiska materiał to gwarancja bezpiecznego transportu żywności.

Legowisko dla zwierzęcia z kartonu

Kolejnym nietypowym zastosowaniem opakowań kartonowych jest stworzenie z nich legowiska dla pupila – szczególnie kota bądź małego psa. Wystarczy wyłożyć pudełko miękkim kocem i cieszyć się posłaniem z recyklingu.

Kartony to idealny sposób na kreatywne rozwiązanie problemów z organizacją domowych wnętrz. Jeżeli myślisz ekologicznie i dbałość o stan środowiska naturalnego nie jest Ci obca, warto wprowadzić do swoich domowych przestrzeni produkty pochodzące z recyklingu. 

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas