Artykuł sponsorowany Najpopularniejsze rodzaje dźwigów i ich zastosowanie

Najpopularniejsze rodzaje dźwigów i ich zastosowanie

Jednym z urządzeń najczęściej wykorzystywanych w budownictwie, transporcie, pracach instalacyjnych czy konstruktorskich jest dźwig. Najpopularniejszym modelem, który wykazuje doskonałą mobilność zarówno na trudnym terenie, jak i na obszarach miejskich jest zaś dźwig samochodowy. Dowiedz się, jakie są rodzaje dźwigów samochodowych i gdzie można je zastosować.

Najpopularniejsze rodzaje dźwigów

Na placach budowy najczęściej zobaczyć można tradycyjny żuraw wieżowy. Jest to dźwig bez możliwości przemieszczania się, a jego główne elementy składowe zostają na stałe zakotwiczone na podłożu. Kabina operatora, jak również wieża z kratownicy nie zmieniają swojego położenia, przemieszczać może się jedynie ramię z hakiem. Takie maszyny najlepiej sprawdzają się na placach budowy, na których wznoszone są duże i wysokie budynki. Należy dodać, że żuraw wieżowy jest dostosowany do pracy z dużymi wysokościami oraz ciężkimi ładunkami.

Nowoczesną wersją tradycyjnego żurawia jest dźwig mobilny samojezdny. Jego największą zaletą jest możliwość swobodnego przemieszczania się. Za to jednym z najczęściej wykorzystywanych dźwigów tego rodzaju jest dźwig samochodowy. Warto mu się przyjrzeć bliżej.

Dźwig samochodowy — zastosowanie

W zależności od wybranego modelu dźwigu samochodowego, tego rodzaju maszyna może pracować na trudnym terenie budowy, przy obiektach z niełatwym dostępem albo na najwęższych uliczkach. Dźwig samochodowy najczęściej wykorzystywany jest w celu transportu ładunków o dużej wadze albo dostarczenia ładunków w miejsca niedostępne drogą lądową. O ile część sterownicza przemieszcza się po ziemi, o tyle wysięgnik dźwigu może dotrzeć na znaczną wysokość.

Jest to niezastąpiony pojazd mechaniczny wykorzystywany do realizacji rozmaitych prac na wysokości, na przykład podczas budowy wysokich budynków, mostów, wiaduktów, w czasie prac na dachach czy na słupach energetycznych. Pracownicy firmy Dźwigi-Piotrowski, która zajmuje się wynajmem dźwigów samochodowych, wyjaśniają, że wysięgnik tego pojazdu może osiągnąć maksymalną wysokość nawet do 60 metrów ponad ziemią. Może też transportować ładunek, który waży do 55 ton. Dzięki temu łatwo udaje się dostarczyć niezbędny towar w miejsce niedostępne albo takie, do którego dotarcie napotyka przeszkody.

Co ciekawe, wysięgnik można wykorzystywać również do pokonywania dużych odległości na płaszczyźnie poziomej, co znacznie usprawnia pracę, skraca czas transportu ładunku tradycyjnym sposobem oraz przyczynia się do generowania optymalnego komfortu pracy nawet w trudnych warunkach. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas