Artykuł sponsorowany Na czym polega proces galwanizacji?

Na czym polega proces galwanizacji?

Galwanizacja polega na nakładaniu na różnego rodzaju przedmioty powłok metalicznych, które mają za zadanie zwiększyć ich odporność oraz poprawić walory estetyczne. W tym celu wykorzystuje się różne metale, m.in. cynk, cynę, srebro, miedź czy nikiel. Galwanizowane powierzchnie są odporne są zniszczenia i korozję. Wyjaśniamy, jak przebiega proces galwanizacyjny oraz kiedy warto go zastosować.

Kiedy stosuje się zabieg galwanizacji?

Galwanizację przeprowadza się zazwyczaj w celu poprawy właściwości danego przedmiotu, poprawy jego wyglądu lub w celach ochronnych. Powłoka, jaką nakłada się na dany przedmiot w procesie galwanizacji ma dobre właściwości ochronne – zabezpiecza przed korozją oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Galwanizacja w znaczący sposób poprawia również wygląd przedmiotów. Co ważne, zabieg ten można wykonywać na wszystkich przedmiotach, nawet takich, które mają skomplikowane kształty.

Pamiętajmy jednak, że zabieg galwanizacji powinien być przeprowadzany z wykorzystaniem najlepszych jakościowo produktów. Najlepsze środki chemiczne wykorzystywane w procesie galwanizacji dostarcza firma Betachem Galwanotechnika, która ma swoją siedzibę w Warszawie.

Jak przebiega proces galwanizacji?

Przed rozpoczęciem zabiegu konieczne jest dokładne oczyszczenie i odtłuszczenie elementów, które zamierzamy pokryć powłoką galwanizacyjną. Następnie części te poddaje się tzw. kąpieli galwanicznej, czyli zanurza je w elektrolicie zawierającym jony wybranego do tego procesu metalu. Pod wpływem prądu przemieszczającego się przez płyn z elektrolitem, jony metalu osadzają się na przedmiotach poddanych kąpieli. W ten sposób tworzy się powłoka galwanizacyjna.

Musimy pamiętać, że kąpiel galwanizacyjna powinna zostać przygotowana przez specjalistów posiadających odpowiednie doświadczenie, sprzęt oraz środki chemiczne.

Czym charakteryzuje się powłoka galwaniczna?

Po kąpieli galwanicznej, dany przedmiot równomiernie jest pokryty warstwą wybranego metalu. Powłoka tego typu posiada właściwości ochronne – nie dopuszcza do rozwoju korozji oraz chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi. Powłoki galwaniczne zwiększają również przewodnictwo elektryczne danego przedmiotu. Dodatkowo, często pełnią funkcję dekoracyjno-estetyczną.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas