Materiał Partnera Na co należy zwrócić uwagę podczas wynajmu dźwigu?

Na co należy zwrócić uwagę podczas wynajmu dźwigu?

Wynajem maszyn dźwigowych dla wielu firm, ale także klientów indywidualnych stanowi duże udogodnienie w przeprowadzanych inwestycjach. Wybierając odpowiedni sprzęt, należy zaznajomić się z jego stanem technicznym oraz przystosowaniem do wykonywania konkretnych prac. Istotne dla jakości usługi będzie również doświadczenie operatora, jak i rozbudowana flota dźwigów.

Stan techniczny maszyny

Niezależnie od tego, czy jest to dźwig samojezdny, czy też HDS to najważniejsza kwestia. Każdy z nich powinien posiadać aktualne zaświadczenie o dopuszczeniu do eksploatacji przez Urząd Dozoru Technicznego. To kwestia regulowana prawnie. Należy mieć na względzie nie tylko bezproblemowe wykonanie zlecenia, ale również bezpieczeństwo osób postronnych i pracowników znajdujących się na placu budowy. Niesprawne urządzenia stanowią duże zagrożenie zarówno dla życia, jak i zdrowia. Poza stosowną dokumentacją ważne są także parametry konkretnego urządzenia dźwigowego. Pod żadnym pozorem nie można przekraczać maksymalnego udźwigu, stąd też wybór musi być podyktowany rodzajem prac, a także kształtem i rodzajem załadunku. Między innymi w firmie usług dźwigowych Rybacki w Wólce Majdańskiej można odnaleźć urządzenia, które sprostają różnorodnym oczekiwaniom.

Doświadczenie operatora

Warunek do obsługi maszyn dźwigowych stanowi dysponowanie właściwym przeszkoleniem, w którego efekcie otrzymuje się stosowne uprawnienia. W profesjonalnej firmie oferującej wynajem tego rodzaju maszyn wszyscy operatorzy powinni być także wyedukowani w zakresie zasad BHP. Ważne jest również samo doświadczenie pod względem rodzaju wykonywanych usług. Pozwoli bowiem ono na sprawne oraz staranne zrealizowanie zlecenia. Dzięki temu zminimalizowane będzie ryzyko ewentualnych opóźnień w przeprowadzanych pracach, co odgrywa niezwykle istotną rolę w przypadku inwestycji budowlanych, gdzie terminowość jest priorytetem. Tak więc umiejętności osoby obsługującej dźwig samojezdny lub HDS, przekładają się bezpośrednio na efekt i jego jakość.

Zakres świadczonych usług dźwigowych

To kwestia powiązana ściśle z doświadczeniem operatorów, ale także różnorodnością floty urządzeń dźwignicowych. Im jest ona bardziej rozbudowana, tym większe poświadczenie, że dane zlecenie zostanie wykonane poprawnie. Ponadto jej wielkość jest dowodem na inwestycję firmy we własny rozwój i chęć sprostania oczekiwaniom klientów. Dzięki temu można liczyć na usługi odznaczające się wysoką jakością. Podstawowe zadania, które powinny znaleźć się w ofercie to między innymi: usuwanie gałęzi, montaż lub demontaż kominów, wielkoformatowych reklam, konstrukcji stalowych, a także prace konserwacyjne oświetlenia ulicznego.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas