Artykuł sponsorowany Możliwości sprężyn przemysłowych

Możliwości sprężyn przemysłowych

Sprężyny przemysłowe to grupa produktów o szerokim zastosowaniu. Na rynku można spotkać wiele modeli tych praktycznych w zastosowaniu elementów. Różnią się od siebie funkcjonalnością, wielkością i sposobem działania. W poniższym artykule prezentujemy charakterystykę tych artykułów. Na które warto zwrócić szczególną uwagę i gdzie się w nie wyposażyć? Sprawdź!

Zastosowanie sprężyn przemysłowych

Sprężyny to takie elementy, które wykorzystuje się w zasadzie w każdej gałęzi przemysłu. Jest tak, ponieważ zdecydowana większość urządzeń bazuje na mechanizmie sprężynowym. Często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, zwłaszcza gdy sprężyna jest ukryta wewnątrz maszyny lub narzędzia.

Tymczasem począwszy od najmniejszych wyrobów, takich jak choćby zegarki, dobrze dobra sprężyna to podstawa. To od jej wytrzymałości, kształtu i naciągu zależy niezawodne działanie całego mikro- lub makrosystemu technicznego.

Sprężyny przemysłowe wykorzystują takie branże jak rolnictwo, motoryzacja, sport, ogrodnictwo itd.

Jakie sprężyny są dostępne?

Zazwyczaj klienci mają do czynienia ze sprężynami ocynkowanymi o dość zróżnicowanych wymiarach i właściwościach technicznych. Mają one zastosowanie uniwersalne lub specjalistyczne.

Na rynku spotyka się sprężyny przemysłowe o wielkości kilkudziesięciu milimetrów oraz na kilkadziesiąt centymetrów. Ten drugi typ wykorzystuje się do wielkich pojazdów, takich jak ciężarówki.

Popularne typy sprężyn przemysłowych

Wśród popularnych rodzajów sprężyn przemysłowych wymienia się m.in.:

  • sprężyny dociskowe,
  • sprężyny naciągowe,
  • sprężyny rozprężne,
  • sprężyny do rury (np. PEX),
  • sprężyny do zawiasów wahadłowych,
  • sprężyny do bram,
  • sprężyny do huśtawek i trampolin.

Oczywiście wymienione wyżej grupy produktów stanowią jedynie pewną reprezentację.
W rzeczywistości bowiem gama artykułów z zakresu sprężyn przemysłowych jest niezwykle rozwinięta.

Najczęściej wybieranymi sprężynami są te rozciągane i ściskane. W pierwszym z wymienionych modeli poszczególne zwoje znajdują się obok siebie. Oznacza to, że w przypadku, gdy sprężyna jest rozciągana, gromadzi ona energię, natomiast po ustąpieniu siły, powróci do pozycji wyjściowej. Jeśli chodzi o budowę sprężyn rozciąganych, to warto wspomnieć o tym, że mają na końcach odpowiednie zaczepy, dzięki którym można je zamontować w konkretnym miejscu.

Tymczasem sprężyny ściskane, wykorzystywane na przykład w układach samochodowych (m.in. w zawieszeniu), w stanie spoczynku pomiędzy poszczególnymi zwojami zachowują odstęp. Działanie siły skutkuje ściskaniem.

Gdzie wyposażać się w odpowiednie sprężyny przemysłowe?

Sprężyny przemysłowe to elementy, które muszą cechować się niezawodnością. Kluczowe jest więc zamówienie produktów z zaufanego źródła, najlepiej bezpośrednio od producenta. Renomowanym dostawcą wysokiej jakości śrub do różnorodnego zastosowania przemysłowego jest np. firma Najder. Na stronie internetowej tego przedsiębiorstwa znajdziesz szeroki wybór interesujących Cię modeli.

  

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas