Artykuł sponsorowany Motoreduktory – rodzaje, zastosowanie, specyfikacja i producenci

Motoreduktory – rodzaje, zastosowanie, specyfikacja i producenci

Motoredutkory to bardzo ważne elementy stosowane, jako napęd główny maszyn i różnych urządzeń. Na rynku obecnie wyróżnia się kilka ich typów, które mają jednak podobne zastosowanie, a także działanie. Wśród różnych modeli motoreduktorów, wyróżniają się między innymi te walcowe, które w skrócie można uznać za wszechstronne i wytrzymałe, oczywiście pod warunkiem, że zostaną wybrane z oferty sprawdzonych światowych producentów.

Rodzaje motoreduktorów

Ogólna konstrukcja motoreduktorów nie uległa zmienia od lat osiemdziesiątych. Przez ponad trzydzieści lat, producenci usprawniali jednak działanie swoich urządzeń, wymieniając materiały budulcowe, czy też wdrażając nowe podzespoły z odpowiednimi funkcjami. Jeśli chodzi zaś o rodzaje motoreduktorów, obecnie wyróżnia się: motoreduktory walcowe w korpusie płaskim, motoreduktory walcowo-stożkowe, oraz motoreduktory walcowo-ślimakowe. Popularne są również standardowe sprzęty w postaci motoreduktorów walcowych, a także zaawansowane wariatory pasowe.

Budowa i działanie

Motoreduktory walcowe, wyróżniają się spośród innych konstrukcji głównie posiadaniem kół hartowanych i szlifowanych o zębach skośnych. Takie rozwiązanie wpływa między innymi na zwiększenie sprawności oraz wytrzymałości, a także na niższy poziom generowanego hałasu. Motoreduktory walcowe, aby były bardzo żywotne, powinny charakteryzować się także żeliwnym korpusem. Jeśli chodzi zaś o zakres pracy, dobry sprzęt powinien wyróżniać się mocą od 0,12 do 160 kW i zakresem momentu do 26 000 Nm!

Zastosowanie motoreduktorów

Motoreduktory – między innymi walcowe – swoje zastosowanie znalazły w szeroko rozumianym przemyśle. Idealnie komponują się z parkami maszynowymi, składającymi się z transporterów, przenośników ślimakowych, mieszadeł, młynów, kruszarek, pomp, czy różnych obrabiarek. Jeśli chodzi zaś o branże, najczęściej wykorzystuje się je w przemyśle opakowaniowym, maszynowym (pompy), a także energetycznym (wentylatory). Często są one również ważne dla urządzeń transportu bliskiego, sprzętów introligatorskich, czy maszyn przetwórstwa spożywczego.

Polscy dystrybutorzy motoreduktorów 

Jeśli chodzi o polski rynek dystrybucyjny motoreduktorów, warto podkreślić, że jest on wysoce zmonopolizowany. Jest to wynik działalności światowego giganta NORD Drivesystems, który zajmuje się produkcją oraz sprzedażą właśnie motoreduktorów, silników elektrycznych, przekładni przemysłowych, a także innych urządzeń oraz osprzętów zaliczanych do elektroniki napędowej – mowa także o specjalistycznym oprogramowaniu.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas