Materiał Partnera Montaż turbosprężarki wykonany w renomowanym serwisie

Montaż turbosprężarki wykonany w renomowanym serwisie

Bezpieczeństwo jazdy zależy zarówno od umiejętności kierowcy, jak i stanu technicznego pojazdu. O to drugie zadbać możemy poprzez regularne i poprawne serwisowanie w sprawdzonym warsztacie. Wszelkiego rodzaju naprawy oraz modyfikacje w naszym samochodzie powinniśmy powierzać doświadczonemu specjaliście, który nie tylko wykona zlecenie, ale doradzi nam w optymalne dla nas rozwiązanie.

Rola turbosprężarki

Mówiąc krótko, montaż turbosprężarki w samochodzie służyć ma zwiększeniu mocy silnika. Paliwo do silnika może być dostarczone w dowolnej ilości, do jego zapłonu potrzebny jest jednak tlen. Turbosprężarka ma za zadanie zwiększyć ilość powietrza tłoczonego do cylindrów na określoną jednostkę czasu. Ponadto efektem jej pracy są także zmniejszone zużycie paliwa i mniejsza emisja szkodliwych substancji do otoczenia.

Przez wirnik turbiny przepływają gazy wylotowe silnika, a dalej są wydalane przez układ wydechowy. Ruch obrotowy wirnika turbiny jest przekazywany przez wał na wirnik sprężarki, która spręża powietrze. Ono kierowane jest do chłodnicy międzystopniowej, gdzie jest ono chłodzone przed wejściem do komory spalania.

STS Turbo to renomowany serwis zajmujący się montażem, naprawą i sprzedażą turbosprężarek. Przyjrzyjmy się bliżej, jak powinno wyglądać to pierwsze.

Montaż turbiny

Gwarancją poprawnie wykonanego montażu turbosprężarki jest zlecenie go w renomowanym serwisie. Doświadczeni i wysoko wykwalifikowani pracownicy nie tylko szybko i sprawnie zajmą się montażem turbiny, ale będą w stanie doradzić najlepsze rozwiązanie, udzielić wskazówek na temat późniejszego użytkowania.

Montażowi turbosprężarki powinny towarzyszyć także inne czynności, jakie oferuje serwis samochodowy. Obejmują one diagnostykę pojazdu oraz przygotowanie do poprawnego montażu.

W procesie demontażu turbosprężarki i montażu nowej zaleca się wymianę oleju oraz filtrów oleju i powietrza. Przeprowadzona powinna być też kontrola pompy olejowej, przewodów olejowych, a także ciśnienia oleju.

Pracownicy serwisu sprawdzą też układ podciśnień sterujących turbosprężarką, które mają wpływ na wydajność jej pracy. Połączony z nią dolotowy układ silnika wymaga dokładnego czyszczenia, a to możliwe jest jedynie w profesjonalnych warunkach serwisu.

W procesie montażu turbosprężarki wykonywana jest ponadto komputerowa diagnostyka pojazdu w zakresie sterowników elektronicznych turbosprężarek i poprawnego ustawienia zmiennej geometrii VNT.

Ponadto oczyszczony powinien zostać zawór recyrkulacji spalin EGR, miska olejowa oraz smok. Właściwa praca turbosprężarki zależy od drożności układu wydechowego – katalizatora, DPF, FAP – która również zostanie sprawdzona w serwisie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas