Materiał Partnera Mobilne skupy złomu – dlaczego warto skorzystać z ich usług?

Mobilne skupy złomu – dlaczego warto skorzystać z ich usług?

Działalność skupów złomu ma ogromne znaczenie dla naszego otoczenia, pozwala bowiem na bezpieczne wyeliminowanie przedmiotów nienadających się do użytku, co przyczynia się do ochrony środowiska. Surowce to podlegają skrupulatnej selekcji, przy czym zdecydowana większość z nich może zostać wykorzystana ponownie w wielu gałęziach przemysłu. Jak działają mobilne skupy złomu? Zapraszamy do lektury.

Co najczęściej przyjmują skupy złomu?

Podmioty te mogą nieco różnić się sposobem działania, jednak zazwyczaj przyjmują takie surowce jak metale kolorowe, miedź, mosiądz, stal, makulatura, aluminium, a także określone przedmioty, w tym m.in. akumulatory, kable oraz części samochodowe. Wszystkie wspomniane artykuły pozostawiane na dzikich wysypiskach śmieci, przyczyniają się do dewastacji środowiska ze względu na uwalniane z nich szkodliwe substancje, dlatego tak ważne jest, aby w przypadku ich posiadania oddawać je do wyspecjalizowanych w tym zakresie firm, które zajmą się ich skupem i recyklingiem.


Jak działają mobilne skupy złomu?

Aby ułatwić kontakty z kontrahentami, wiele podmiotów oferuje odbiór i transport surowców na ściśle określonym obszarze. Taką formę działania przyjęła Joanna Szarfęberg, prowadząca Mobilny Skup Złomu z siedzibą w Gryficach w woj. zachodniopomorskim. Ten sposób funkcjonowania jest bardzo wygodny dla jej klientów, ogranicza się bowiem do zamówienia transportu w określonym terminie i odbioru zalegających materiałów przez firmę. Wyklucza więc konieczność uciążliwego poszukiwania skupów złomu i samodzielnego przewozu własnymi środkami transportu, co przecież nie zawsze jest możliwe, szczególnie w przypadku klientów indywidualnych.

Utylizacja złomu

Po etapie skupu surowców, materiały te są przewożone do punktu składowania, gdzie podlegają selekcji i rozdzieleniu. W przypadku recyklingu aluminium i miedzi, czyli puszek, felg samochodowych, rur oraz części instalacji hydraulicznych, są one na początku oczyszczane, potem zaś, jeśli skup złomu posiada stosowne maszyny, mogą być od razu przetapiane w piecach.  Tam też zyskują „nowe życie” dzięki któremu zostaną w sposób wtórny wykorzystane w przemyśle. Podobnie dzieje się z innymi materiałami, takimi jak makulatura, która w Polsce podlega przetworzeniu w prawie 50% przypadków, choć wskaźnik ten wciąż uznawany jest za nieoptymalny.  

Mobilne skupy złomu umożliwiają bardzo wygodny odbiór odpadów u klienta, dlatego też warto korzystać z ich usług jeśli nie dysponujemy własnymi środkami transportu i jest to dla nas najbardziej wygodny sposób współpracy.

Podziel się