Artykuł sponsorowany Metody zastosowania sprężarek śrubowych

Metody zastosowania sprężarek śrubowych

Sprężarki śrubowe to urządzenia, służące do wytwarzania sprężonego powietrza o różnorodnym ciśnieniu – zazwyczaj w zakresie 4-13 barów. Cechują się wyjątkową energooszczędnością i niezawodnością działania, dzięki czemu znajdują zastosowanie w rozmaitych gałęziach przemysłu. Na czym dokładnie polega praca sprężarki śrubowej? Jakie przemysły wykorzystują jej funkcje? Zapraszamy do lektury.

Sprężarka śrubowa, czyli jaka?

Budowa typowej sprężarki śrubowej jest dość prosta. Urządzenie składa się z dwóch rodzajów wirników – wypukłego i wklęsłego, które zmniejszają objętość gazu, obracając się względem siebie. W sprzedaży znajdziemy też sprężarki o bardziej zaawansowanej konstrukcji. Umożliwiają one adaptację przepływu do aktualnego zapotrzebowania, wykorzystując zmienną prędkość obrotową silnika oraz ciągły pomiar ciśnienia, wykonywany na wylocie sprężarki. Niezależnie od wdrożonych rozwiązań, sprężarki śrubowe cechują się wyjątkową energooszczędnością i wydajnością pracy, dopasowaną do aktualnego zapotrzebowania. Z tego względu sięga się po nie w różnych dziedzinach przemysłu.

Zastosowanie sprężarek śrubowych

Stacjonarne sprężarki śrubowe są wykorzystywane w instalacjach przemysłowych. Służą głównie jako urządzenia podające sprężone powietrze do instalacji. Wyróżniamy też sprężarki przenośne (zasilane silnikiem wysokoprężnym/elektrycznym), widywane na placach budów oraz wszędzie tam, gdzie nie mam możliwości podłączenia urządzenia stacjonarnego.

Większość sprężarek śrubowych pełni funkcję urządzeń produkcyjnych, a także kompresorów stosowanych w warsztatach i laboratoriach. Wykorzystuje się je m.in. w przemysłach maszynowym, lotniczym, petrochemicznym, elektronicznym, morskim, metalurgicznym czy spożywczym – objaśnia ekspert sklepu z instalacjami sprężonego powietrza UNIGOODS.

Rodzaj sprężarki śrubowej, a jej funkcja

Jak już ustaliliśmy, kompresory śrubowe to urządzenia nad wyraz elastyczne, których pracę możemy dostosować do wymaganej wydajności. Z tego względu, wiele sklepów oferuje modele sprężarek dedykowane ściśle określonym branżom. Doskonały przykład stanowią sprężarki bezolejowe, zapewniające emisję powietrza pod ciśnieniem bez zawartości cząstek oleju (w procesie sprężania wykorzystywana jest tylko woda). Takie urządzenia pozwalają na utrzymanie wysokiej jakości produkcji i standardów higienicznych, toteż doskonale sprawdzają się w przemysłach medycznym i farmaceutycznym.

Współczesne sprężarki śrubowe to technologie stanowiące synonim uniwersalności. W zależności od naszych potrzeb mogą być ciche lub wyciszone, przewoźne, przenośne i stacjonarne, stosowane we wnętrzach hal przemysłowych i na wolnym powietrzu. Zakup konkretnego rodzaju urządzenia zależy tylko od nas. Dokonując rozważnego wyboru, na pewno będziemy usatysfakcjonowani – podsumowuje specjalista UNIGOODS.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas