Artykuł sponsorowany Laser fiber — jakie ma zastosowanie?

Laser fiber — jakie ma zastosowanie?

Laser fiber, inaczej nazywany światłowodowym, sprawdza się przy obróbce materiału, która wymaga wysokiej precyzji. Zyskuje on na popularności dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii oraz stosunkowo długiej żywotności. Uznaje się go także za przyjazny środowisku. Jaka jest charakterystyka lasera fiber i gdzie znajduje on swoje zastosowanie? Czy jest bardziej przyjazny środowisku niż inne lasery? Odpowiedzi na niniejsze pytania znajdują się w tym artykule. 

Charakterystyka i działanie lasera fiber

Jak już zostało wspomniane, tego rodzaju laser nadaje się do wycinania najbardziej skomplikowanych wzorów. Jego wiązka jest się w stanie przebić przez materiały o różnej grubości i strukturze, co czyni ją niemal niezastąpioną w przemyśle. W odróżnieniu od laserów tradycyjnych laser fiber ma zarówno światłowodowe źródło mocy, jak i światłowodowym prowadzenie wiązki, co oznacza, że nie wymaga długiego ustawiania parametrów przez pracowników. Poza tym strumień laserowy przenoszony jest bezpośrednio, bez strat, a długość uzyskanej fali jest dziesięciokrotnie mniejsza niż przy laserach tradycyjnych. Laser fiber jest szybszy, wydajny i bardziej przyjazny środowisku niż modele starszego typu. 

Zastosowanie lasera fiber

Gdzie laser fiber sprawdzi się najlepiej? Wszędzie tam, gdzie potrzebna jest precyzja: przemysł dekoracyjny, medyczny, techniczny. W szczególności stosowany jest do grawerowania szkła, sztucznego kryształu, szkła akrylowego oraz innych przezroczystych materiałów jak również do grawerowania trójwymiarowego tych materiałów. Może być używany do znakowania żywności, znakowania opakowań medycznych, mikrootworów czy cięcia płytek krzemowych. Oprócz tego z pomocą lasera fiber można wyprodukować rury wydechowe, hamulce czy drzwi samochodowe. 

Co jeszcze warto wiedzieć na temat lasera fiber?

Laser fiber jest także przyjazny dla środowiska. Wycinanie laserowe na urządzeniach wyposażonych w laser światłowodowy cechuje się stosunkowo niskim kosztem eksploatacji dzięki oszczędności energii i kosztów ochrony środowiska. Tego typu laser nie potrzebuje gazu o wysokiej czystości, a do prowadzenia wiązki nie używa się dwutlenku węgla; co oznacza obniżenie kosztów pracy o prawie 80%. Z kolei żywotność lasera fiber może wynosić nawet 100 tysięcy godzin. Jest to tym lepsze dla środowiska, że nie trzeba kupować nowej maszyny.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas