Materiał Partnera Która folia rozciągliwa lepiej się sprawdzi?

Która folia rozciągliwa lepiej się sprawdzi?

Folia typu stretch jest wykorzystywana na całym świecie do zabezpieczania różnorodnych produktów – od żywności po artykuły przemysłowe. W sprzedaży można znaleźć wiele jej rodzajów. Najpopularniejsza jest folia transparentna, a w drugiej kolejności czarna. Obie różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale też właściwościami. Który typ folii lepiej się sprawdzi w przypadku Twojego przedsiębiorstwa?

Czym jest stretch?

Na początku warto wspomnieć, czym tak naprawdę jest folia rozciągliwa, powszechnie określana po prostu jako stretch. Produkuje się ją z polietylenu i może mieć zróżnicowaną grubość oraz niewielką masę. Jej największą zaletą jest możliwość szczelnego owinięcia produktu w taki sposób, że folia ściśle do niego przylega. Dwie nałożone na siebie warstwy „sklejają się” ze sobą, doskonale chroniąc produkt przed wilgocią, chłonięciem zapachów z zewnątrz i zabrudzeniem. Wielokrotne owinięcie artykułu stretchem może chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi w czasie transportu. Producentem wysokiej jakości folii rozciągliwej jest między innymi firma DAW-POL, której siedziba znajduje się w miejscowości Jagiełła na terenie województwa podkarpackiego.

Zastosowanie folii typu stretch

Folia rozciągliwa jest wykorzystywana we wszystkich gałęziach przemysłu, najczęściej do zabezpieczania zgromadzonych na paletach produktów. Stanowi ona również nieodłączny element pakowania przesyłek pocztowych oraz kurierskich. Przydaje się zarówno w zakładach produkcyjnych, jak i magazynach. Ze względu na wysoką odporność na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne można mieć pewność, że towar nie nasiąknie wodą i nie zostanie zniszczony w transporcie. Właściwości i szczelność folii zależą nie tylko od samego produktu, ale też ilości nakładanych warstw. W dzisiejszych czasach brak stretchu zdecydowanie utrudnia pakowanie przesyłek.

Transparentna czy czarna?

Istnieją dwa podstawowe typy folii typu stretch. Pierwszym z nich jest folia transparentna. Jest cienka, ale mimo tego doskonale zabezpiecza pakowane produkty. Drugim typem folii jest stretch czarny. Oprócz koloru różni się również nieco większą grubością. Czarny stretch warto wybierać wtedy, kiedy oprócz ochrony konieczne jest zamaskowanie zawartości paczki, na przykład na wypadek kradzieży lub identyfikacji zawartości przez osoby niepowołane. Przez folię transparentną widać etykiety produktów. Korzystają z obu typów folii w przedsiębiorstwie, można również podzielić produkty na kategorie, aby łatwiej było je identyfikować podczas magazynowania i przygotowywania dostaw.

Opracowanie:

Podziel się