Materiał Partnera Kto najczęściej wykorzystuje opakowania jednorazowe?

Kto najczęściej wykorzystuje opakowania jednorazowe?

Zastosowanie opakowań jednorazowych jest powszechne. Na dużą skalę w różnych branżach wykorzystuje się produkty tekturowe, foliowe oraz papierowe. Foliowe woreczki lub duże torby papierowe występują w wielu wariantach jakościowych i w różnych rozmiarach. Zanim z nich skorzystamy, musimy wiedzieć, jaki jest dokładnie skład materiału i jakie są nasze potrzeby biznesowe lub prywatne.

Jakich opakowań jednorazowych najczęściej szukamy?

W zależności od branży, w jakiej działamy oraz od tego, jak dużą mamy firmę, będziemy się koncentrowali na dużych lub małych zamówieniach. Firmy działające w gastronomii oraz w branży spożywczej chętnie wykorzystują opakowania jednorazowe wygodne i bardzo trwałe. Worki foliowe są często kupowane przez właścicieli restauracji, barów i w przypadku zaopatrzenia sklepów spożywczych. Doskonale nadają się do przechowywania żywności. Warto wybrać producenta, który w swojej ofercie ma różne opakowania foliowe dopasowane wielkością do danego asortymentu. Na co zwracać uwagę przed zakupem?

Jak kupić opakowania foliowe, gdy się na nich nie znamy?

Największy problem zwykle mają ci klienci, którzy pierwszy raz kupują foliowe artykuły. Nie zawsze wiadomo, czy lepiej będą się sprawdzały worki papierowe, czy foliowe. Czy warto czekać na weryfikację użytkowania takich produktów poprzez własne doświadczenie zawodowe? Oczywiście, że nie. Wtedy można stracić pieniądze. Najlepiej skonsultować się ze specjalistami, którzy znają się na dostawach dla różnych branż. To oni wiedzą najlepiej, kiedy opłaca się zapakować żywność w worki foliowe, a kiedy lepiej wybrać worki papierowe. Dylematem może być również sposób i technika pakowania produktów. Również w tym zakresie pomóc mogą specjaliści.

Czy warto wykorzystywać różną grubość opakowań?

Czasami inwestor zgłasza także problem z zastosowaniem odpowiedniej grubości opakowań foliowych lub papierowych. Dużo zależy od technologii, w której wyprodukowano produkty foliowe służące do pakowania – zauważa Grzegorz Bieniak z firmy Pak-Fol. Potrzeby rynku inwestorów są coraz większe. Firmy gastronomiczne, a także klienci indywidualni mają coraz większe oczekiwania. Warto sprawdzić kilka ofert różnych producentów i wybrać tego, który jest w stanie spełnić wszystkie potrzeby indywidualnego klienta. Dobre worki foliowe i opakowania tekturowe powinny być wytrzymałe i trwałe, ale wykonane z bardzo cienkiego materiału. Dzięki temu można też zaoszczędzić na przestrzeni magazynowej.

Opracowanie:

Pak-Fol Grzegorz Bieniak

Jastrzębie-Zdrój , Niepodległości 129

Podziel się