Materiał Partnera Kotły c.o. dużej mocy. Charakterystyka

Kotły c.o. dużej mocy. Charakterystyka

Wybór idealnie dopasowanego kotła c.o. dużej mocy to ogromny problem dla właścicieli nieruchomości, który pomoże rozwiązać określenie własnych potrzeb oraz oczekiwań względem kotła centralnego ogrzewania. Bardzo ważny jest nie tylko rodzaj kotła, ale także jego cena, sprawność i dopasowanie do wielkości odgrzewanej powierzchni. Trzeba też wziąć pod uwagę, że kupiony kocioł c.o. musi spełniać normy dotyczące emisji zanieczyszczeń.

 

Gdzie stosuje się kotły c.o. dużej mocy?

Ze względu na zmianę wymogów dotyczących emisji do atmosfery szkodliwych zanieczyszczeń instalowane kotły c.o. muszą spełniać określone normy. Dotyczy to także kotłów c.o. dużej mocy, które przystosowane są do ogrzewania budynków o dużej kubaturze. Ich budowa oraz wysoka sprawność umożliwiają efektywne zasilanie wodnych systemów centralnego ogrzewania zarówno w przypadku prywatnych budynków wielorodzinnych, jak i budynków przeznaczonych pod mieszkania na wynajem, obiektów biurowych oraz handlowych i obiektów użyteczności publicznej, w których konieczne jest zastosowanie kotłów zapewniających wysoką efektywność energetyczną i gwarantujących obniżenie kosztów ogrzewania.

 

Co cechuje kotły c.o. dużej mocy?

Nowoczesne i ekologiczne kotły c.o. dużej mocy powyżej 50 kW cechują się wyjątkowo łatwą, bezproblemową obsługą ze względu na zastosowanie podajników opału, którym może być m.in. ekogroszek oraz pellet. Zapewniają one także łatwość uzupełniania opału oraz nie wymagają wielkiego wysiłku podczas usuwania powstającego w czasie spalania materiału opałowego popiołu. Dzięki zastosowaniu kotłów c.o. dużej mocy system centralnego ogrzewania nie tylko zapewnia komfort termiczny, ale także pomaga chronić środowisko naturalne. Kotły c.o. dużej mocy cechują się wyjątkowo wysoką sprawnością przy jednoczesnym ograniczeniu emisji szkodliwych spalin. Produkowane są z najwyższej jakości stali kotłowej, dzięki czemu mogą sprostać intensywnemu użytkowaniu oraz zużywać niewielką ilość opału. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań projektowych. Co ważne, kotły c.o. dużej mocy na ekogroszek oraz pellet spełniają wymogi, które umożliwiają skorzystanie z dotacji na wymianę pieca centralnego ogrzewania.

 

Na co zwracać uwagę, wybierając kocioł c.o. dużej mocy?

- Wybierając kocioł c.o. dużej mocy, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na kubaturę budynku, a także zastosowanie materiałów i technologii, które gwarantują wysoką sprawność kotła oraz wpływają na organicznie emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Ze względu na często nietypowe potrzeby właścicieli budynków wielkokubaturowych optymalnym rozwiązaniem jest zakup kotła c.o., który zostanie wykonany na indywidualne zamówienie – wyjaśnia ekspert z firmy KAWAH z Kielc.

Kocioł c.o. dużej mocy wymaga zastosowania trwałych materiałów, dlatego kluczowy jest wybór pieca, który będzie spełniał nie tylko normy emisyjne, ale także zapewni długie i bezproblemowe użytkowanie. Kocioł c.o. dużej mocy musi gwarantować pełne bezpieczeństwo oraz powinien być wyposażony w niezbędne podczas jego użytkowania, prawidłowo zoptymalizowane sterowniki. Zapewnienie wysokiej efektywności energetycznej możliwe jest jedynie wówczas, gdy wybrany kocioł zostanie dopasowany do indywidualnych potrzeb właściciela budynku oraz specyfiki jego użytkowania, która może wpływać na zwiększenie strat energii i związane z tym faktem większe koszty ogrzewania.

Podziel się