Artykuł sponsorowany Kosze do segregacji odpadów

Kosze do segregacji odpadów

Segregacja śmieci z ekologicznego trendu powoli przemienia się w oczywistość. Odpowiednio oznakowane pojemniki wyrastają jak grzyby po deszczu w biurach, szkołach i mieszkaniach prywatnych. Jeśli jeszcze takimi nie dysponujesz – czas najwyższy to zmienić. Jest wiele opcji do wyboru. Na co się zdecydować? Pomoże ci niniejszy artykuł. Również jeśli segregujesz śmieci od dawna, ale szukasz rozwiązania lepszego niż do tej pory.

Oznaczenia

Niezależnie od tego, jaki mają kształt i konstrukcję, warto zaopatrzyć się w kosze do segregacji różniące się kolorem (pojemnika albo samej pokrywy) w zależności od rodzaju odpadów, na jakie przeznaczony jest dany pojemnik. Na całym świecie obowiązuje uniwersalny system przypisywania konkretnej barwy wybranemu surowcowi (np. niebieskie będą kosze na papier i gazety), dzięki czemu prawidłowe umieszczanie śmieci w odpowiednim pojemniku staje się łatwe, wygodne i intuicyjne.

Oprócz kolorów – albo zamiast nich – podpowiedzią może być kształt otworu, przez który wrzuca się odpady, a także charakterystyczne naklejki z prostymi obrazkami symbolizującymi wybrany typ śmieci. Istnieje również możliwość najbardziej oczywista, czyli duże, dobrze widoczne napisy informujące o tym, do czego służy konkretny pojemnik (np. „PAPIER”, „METAL”, „SZKŁO” etc.).

Opcje formalne

Jeśli chodzi o surowiec, z którego wykonane są kosze do segregacji odpadów, to zasadniczo do wyboru mamy tworzywa sztuczne lub stal nierdzewną. Mogą być one metalizowane lub satynowane, jak również malowane proszkowo – grunt to solidność i wytrzymałość, odporność na wgniecenia i m.in. ślady palców.

Szeroka gama modeli pojemników na odpady surowcowe w różnych objętościach na pewno pozwoli znaleźć rozmiar dopasowany do potrzeb i charakteru miejsca, w którym takie pojemniki mają się znaleźć. Każdy może stać samodzielnie, można je też łączyć modułowo wzdłuż ścianek bocznych albo ustawiać pionowo jeden na drugim. – Taka konstrukcja jest stabilna dzięki odpowiedniemu systemowi połączeń, a przy tym wymaga niewielkiej przestrzeni – mówi przedstawiciel firmy Mado, która specjalizuje się w zakresie środków i sprzętów do utrzymania czystości. Innym rozwiązaniem w przypadku, gdy nie dysponujemy dużą ilością miejsca, jest jeden pojemnik z osobnymi komorami albo nakładana na kosz na śmieci specjalna ramka, dzięki której można umieścić w nim kilka osobnych worków tak, aby segregowane odpady się nie mieszały.

Do zadań specjalnych

Na koniec warto wspomnieć o pojemnikach specjalnego przeznaczenia, takich jak chociażby otwierane bezdotykowo (ew. poprzez naciśnięcie stopą pedału) kosze na podpaski lub też zamykane na kluczyk pojemniki na dokumenty, z którymi należy obchodzić się ze szczególną ostrożnością i na koniec dnia koniecznie poddać działaniu niszczarki.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas