Materiał Partnera Kluczyki samochodowe – dorabianie w pracowni ślusarskiej

Kluczyki samochodowe – dorabianie w pracowni ślusarskiej

Zgubiłeś jedyny kluczyk do swojego samochodu? Boisz się wysokich kosztów, które możesz ponieść udając się do autoryzowanych salonów motoryzacyjnych? Chcesz zaoszczędzić? Udaj się do specjalistycznych pracowni ślusarskich, które są w stanie dorabiać klucze samochodowe, na podstawie budowy ich zamków. Jest to proces złożony i nawet kilkugodzinny, ale z pewnością bardziej opłacalny, niż zamawianie nowego kluczyka od jego producenta, który może nawet zażądać klika set złotych.

Dorabianie klucza po zakupie auta

Zawsze po zakupie auta powinniśmy udać się do pracowni ślusarskiej, która przygotuje dla nas zapasowy kluczyk. Niektóre firmy przygotowywane są nawet na dublowanie wyrobów z immobilizerami, co wymaga posiadania specjalistycznego sprzętu oraz wiedzy. Jeśli chodzi o zwykłe kluczyki, wystarczy specjalny automat z surówką, co pozwoli wykonać odpowiedni wycisk i 100% identyczną kopię, którą należy poddać procesowi wykończeniowej obróbki. Pamiętaj zatem o tym, aby zawsze posiadać przynajmniej 2-3 pary kluczy samochodowych. Nigdy nie przewoź ich również w pojeździe. Każdy z nich trzymaj w innym bezpiecznym miejscu. Jedne oczywiście używaj przy codziennej eksploatacji pojazdu.

Klucz na podstawie budowy zamku

Niektóre firmy ślusarskie są w stanie przygotować nową konstrukcje zgubionego klucza na podstawie budowy zamku samochodowego. To wtedy dany specjalista musi stawić się w miejscu pozostawienia unieruchomionego pojazdu, co z pewnością zwiększy koszty usługi. Pamiętaj jednak przy tym, że i tak będzie to niższa cena usługi, niż w przypadku korzystania z pomocy autoryzowanych salonów motoryzacyjnych. W przypadku zwykłego kluczyka samochodowego, w wersji dorabiania na podstawie oryginału, zapłacisz od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Nowy kluczyk po wcześniejszym zapoznaniu się ślusarza z budową zamku, to koszt mogący przekroczyć 100 złotych. Zgłoszenie się do ASO (autoryzowany serwis) to wydatek rzędu nawet kilkuset złotych. Pamiętaj przy tym o tym, że konstrukcje z immobilizerem są znacznie droższe!

W poszukiwaniu dobrej pracowni ślusarskiej

Błyskawiczną obsługą, niskimi cenami, a także posiadaniem nowoczesnej technologii dorabiania kluczy rożnego rodzaju – podklamkowych, domowych, do bram i furtek, do sejfów, czy różnego rodzaju szkatułek – wyróżnia się firma Ogrodnika Romuald Minczewski Dorabianie Kluczy, która bez problemu przygotuje kopie kluczy samochodowych różnych mniej, lub bardziej popularnych marek, nowszych oraz starszych modeli. Firmie zaufało już wiele klientów biznesowych, indywidualnych, a także publicznych… Zaufaj zatem i Ty, zabezpieczając się na wypadek zgubienia kluczyka samochodowego! 

Opracowanie:

Ogrodnik Romuald Minczewski Dorabianie kluczy

Sokółka , Grodzieńska 47B

  • tel. 85 711 44 87

Podziel się