Materiał Partnera Kiedy przyda się dźwig samojezdny?

Kiedy przyda się dźwig samojezdny?

Żurawie samojezdne są polecane ze względu na swoją funkcjonalność i uniwersalność. Charakteryzują się przede wszystkim dużą zwrotnością oraz możliwością pracy w niewielkich przestrzeniach. W przeciwieństwie do dźwigów stacjonarnych mogą bez problemu przemieszczać się po drogach publicznych i placach budowlanych. Do wykonania jakich czynności się je najczęściej wykorzystuje?

Wykorzystanie żurawi samojezdnych

Żurawie samojezdne są wykorzystywane w wielu różnych dziedzinach, w szczególności transporcie oraz przemyśle budowlanym. Wśród ich najważniejszych zadań można wymienić przede wszystkim:

  • postawienie pojazdów oraz maszyn po wypadkach;
  • prace montażowe w obrębie anten, słupów energetycznych itd.;
  • montaż i demontaż stalowych konstrukcji;
  • rozładunek i załadunek materiałów budowlanych oraz kontenerów;
  • montowanie bilbordów i wielkoformatowych banerów reklamowych;
  • prace budowlane – transport materiałów w obrębie placu budowlanego, montaż ciężkich elementów konstrukcyjnych.

Przy pomocy dźwigu samojezdnego można wykonać również inne, niestandardowe czynności. Wcześniej należy się jednak upewnić, czy dany pojazd jest to tego przystosowany. Podczas wynajmowania dźwigu należy zwrócić uwagę na jego ogólne wymiary, sposób przemieszczania się (koła lub gąsienice), a także maksymalny udźwig oraz wysięg żurawia. Osoby niedoświadczone powinny dokładnie przedstawić firmie świadczącej usługi związane z wynajmem żurawia, jakie dokładnie zadania są do wykonania. W ten sposób przedstawiciel przedsiębiorstwa pomoże dobrać optymalny pojazd, a także oszacuje cenę usługi na podstawie czasu jej trwania.

Kto może wynająć?

Żeby skorzystać z usługi żurawia samojezdnego wraz z operatorem, najlepiej znaleźć dobrą i rzetelną firmę, która będzie posiadała nie tylko solidne i zadbane pojazdy, ale też doświadczonych i odpowiednio przeszkolonych operatorów. Przykładem może być firma Stalton, której siedziba znajduje się we Wrocławiu i funkcjonuje w jego obrębie oraz najbliższej okolicy. Żurawie samojezdne mogą być wynajmowane przez przedsiębiorstwa, ale też osoby prywatne, które mają do wykonania pojedynczą czynność, do której potrzebna jest pomoc dźwigu np. załadunek elementów konstrukcyjnych po rozbiórce budynku.

Trzy największe zalety żurawi samojezdnych to zwrotność, mobilność oraz możliwość pracy w nawet niewielkich przestrzeniach. Dzięki temu są one w stanie dojechać w niemal każde miejsce i z powodzeniem wykonać zlecenie klienta. W przypadku dalszych lokalizacji do ceny usługi należy doliczyć również koszt dojazdu.

Podziel się