Materiał Partnera Karton - dlaczego warto używać go do pakowania?

Karton - dlaczego warto używać go do pakowania?

Opakowania kartonowe są jednym z najpopularniejszych sposobów na pakowanie różnych produktów przeznaczonych do wysyłki czy na sprzedaż. Mają one nie tylko dużą różnorodność zastosowania, ale także ogromne możliwości projektowe. Sprawdź powody, dla których warto korzystać z opakowań kartonowych do pakowania produktów przeznaczonych na sprzedaż.

Zalety opakowań kartonowych

Jak mówi nam ekspert firmy Opak Kreft s.c., opakowania wykonane z kartonu mają wiele zalet, które sprawiają, że są tak często i chętnie wybierane. Najważniejsze zalety opakowań z kartonu to:

  • Możliwość zaprojektowania własnego opakowania - opakowania kartonowe mogą być wykonane według dowolnego projektu, robi się bowiem kartony wykrojnikowe na zlecenie indywidualne klienta. Opakowanie może mieć także dowolną szatę graficzną, często umieszcza się na nich nadruki i informacje, które mogą je wyróżnić spośród innych produktów, a także zabierać konieczne dla konsumenta informacje. Opakowania kartonowe można pokrywać metalizowanymi farbami, tłoczyć czy nadawać im fantazyjne kształty - jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia projektanta! Nadają się one więc także do luksusowych produktów, do których stworzenie innego opakowania byłoby problematyczne lub bardzo kosztowne. 

  • Łatwość składowania - opakowania kartonowe można w prosty sposób złożyć tak, aby zajmowały jak najmniej miejsca. Jest to o wiele lepsze pod względem składowania rozwiązanie niż w przypadku innych rodzajów opakowań.

  • Zabezpieczenie produktów - opakowania z tektury są doskonałym zabezpieczeniem dla różnych produktów. W ich wnętrzu można przechowywać dowolne przedmioty. Na rynku dostępne są specjalne, wzmacniane kartony paletowe, które stworzone są do przewożenia produktów. Opakowania kartonowe chronią produkty także przed kurzem i innymi zanieczyszczeniami.

  • Ekologiczne rozwiązanie - opakowania kartonowe są ekologiczniejszym wyborem od innych rodzajów opakowań. Przede wszystkim są wykonywane z naturalnych surowców podstawowych lub z surowców pozyskiwanych z recyklingu. Produkcja kartonów w nowoczesnych firmach jest wykonywana z wykorzystaniem zamkniętego obiegu wody.

Niska cena kartonów

Kolejnym aspektem, który przemawia na korzyść kartonów,  jest stosunkowo niewielka cena tego rozwiązania, która jest jedynie niewielkim promilem końcowej ceny produktu. Kartony są kilka a nawet kilkadziesiąt razy mniej kosztowne w porównaniu do opakowań styropianowych, metalowych, plastikowych czy drewnianych.  Nic dziwnego, że tak często są one stosowane do pakowania przeróżnych produktów.

Opracowanie:

Opak Kreft s.c.

Czeczewo , Kieleńska 22

Podziel się