Materiał Partnera Jakie urządzenia transportu wewnętrznego zastosować w przemyśle?

Jakie urządzenia transportu wewnętrznego zastosować w przemyśle?

Przepisy z zakresu higieny procesu produkcyjnego oraz bezpieczeństwa i higieny pracy stają się coraz bardziej rygorystyczne w przemyśle spożywczym. Dlatego decydując się na kupno urządzeń systemów transportu wewnętrznego, należy zainwestować w te, które spełniają wszelkie wymagania unijne, a przy tym są dostosowane do specyfiki firmy. Maszyny te powinny umożliwić szybkie i bezpieczne transportowanie każdego ładunku.

Transport wewnętrzny — czym jest?

Transport wewnątrzzakładowy jest ściśle związany z logistyką produkcji. Pozwala on na przewóz materiałów na małe odległości. Jest on zależny od takich czynników jak na przykład przestrzenne rozproszenie przedsiębiorstwa, jego wielkość czy lokalizacja. Jak zapewnia specjalista z firmy Workplast, jego dobre funkcjonowanie przyczynia się do optymalizacji czasu produkcji. Środki transportu wewnętrznego umożliwiają szybszą i większą wydajność pracy.

Jaki transporter wybrać?

Do transportu wielowymiarowych naczyń pojemnościowych, takich jak butelki, puszki, czy kartony, sprawdzą się transportery płytkowe. Po nośniki tego typu chętnie sięgają przedsiębiorstwa specjalizujące się w zamykaniu, kapslowaniu czy etykietowaniu. Transporty modułowe umożliwiają transport produktów o różnorodnej masie wagowej i materiałowej, zarówno pojedynczych, jak i tych opakowanych. Na ich szerokie zastosowanie wpływa przede wszystkim mata, na której znajdować mogą się rolki poprzeczne i wzdłużone,  a także wypustki. Może mieć ona powierzchnię antypoślizgową. W sekcjach gdzie praca ma charakter przeładunkowo-transportowy dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie transporterów taśmowych. Stanowią one integralną część magazynów i hal. Taśmy, z których są one wykonane, mogą być silikonowe, gumowe oraz filcowe. Dodatkowo mogą być wyposażone w kurtynę boczną i zderzaki. W produkcji materiałów ciężkich wykorzystuje się transportery rolkowe napędzane i grawitacyjne, ponieważ posiadają one solidną konstrukcję. Ich środkiem centralnym są rolki, wykonane ze stali lub plastiku. Wśród nich wyróżnia się rolki napędzane przez paski klinowe, stożkowe, z pojedynczym i podwójnym kołem zębatym. Rodzaj rolki jest zależny w zależności od rodzaju przemieszczania produktów. Firma zajmująca się transportem materiałów o wysokiej temperaturze, wykonanych z tworzyw, bazujących na sile ciepła powinny wybrać transportery siatkowe. Transport odbywa się dzięki siatce stalowej, która jest wykonana ze stali nierdzewnej lub czarnej. Ich dodatkowym atutem jest to, że możliwa jest regulacja napędowa transportera.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas