Artykuł sponsorowany Jakie są rodzaje dźwigów HDS?

Jakie są rodzaje dźwigów HDS?

Transport jest podstawową, ale jednocześnie niezwykle ważną czynnością zarówno w funkcjonowaniu wielu branż, jak i w życiu codziennym. W dzisiejszych czasach, dzięki nowoczesnym maszynom i urządzeniom załadunek, transport oraz rozładunek towarów nie stanowią żadnego problemu. Chociaż najczęściej wykorzystuje się do tego samochody ciężarowe, równie praktyczną alternatywą są dźwigi HDS. Czym one są i jakie rodzaje wyróżniamy? Gdzie są stosowane?

Dźwigi HDS – czym są?

Na samym początku warto wspomnieć, czym tak w ogóle są dźwigi HDS. Chociaż każdego dnia wykorzystywane są w wielu różnych branżach do wykonywania podstawowych prac, nie każdy wie, co dokładnie oznacza skrót HDS i czym charakteryzują się te dźwigi. Jeśli chodzi o sam skrót, nie jest on zbyt skomplikowany – HDS to po prostu hydrauliczny dźwig samochodowy. Mówiąc dokładniej, są to samobieżne dźwigi i żurawie zamontowane wprost na samochodach ciężarowych. Umożliwiają kierowcy pojazdu samodzielne załadowanie i rozładowanie towaru. Cały proces nie wymaga dodatkowych sprzętów w postaci wózków widłowych czy ramp. To natomiast sprawia, że dźwigi HDS są urządzeniami wyjątkowo uniwersalnymi oraz powszechnie wykorzystywanymi. Co więcej, dźwigi, takie jak ten wynajmowane przez firmę Piotra Rybackiego, które zamontowane są na ciężarówce, od razu umożliwiają sprawny transport ładunku.

Najczęściej spotykane rodzaje dźwigów HDS

Jeśli chodzi o podział dźwigów HDS istotną kwestią jest to, że nie są one zamontowane na pojeździe na stałe. Dlatego poszczególne typy dźwigów różnią się od siebie wykorzystanym w nich osprzętem. To z kolei jest uzależnione od branży i pracy, do jakiej dźwig ma być wykorzystany. Wśród najpopularniejszych rodzajów dźwigów HDS można wyróżnić:

  • dźwig HDS do użytku ogólnego – standardowy dźwig ​​hydrauliczny, który montowany jest zazwyczaj bezpośrednio na podwoziu pojazdu, pracuje w płaszczyźnie poziomej i pionowej,  
  • dźwig HDS do wycinki leśnej – tym, co go wyróżnia, są specjalne chwytaki dostosowane do chwytania drewna, zamiast standardowych haków,
  • dźwig HDS montowany za kabiną kierowcy – najczęściej można spotkać go w pojazdach firm transportowych, gdzie pozwala na samodzielny załadunek i rozładunek ciężarówki,
  • dźwig HDS montowany za przestrzenią ładunkową pojazdu – zazwyczaj wykorzystywany jest w samochodach ciężarowych z dodatkową przyczepą, znajduje się pośrodku, co umożliwia rozładunek towarów z obu tych przestrzeni.

Zastosowanie pojazdów HDS

Pojazdy HDS najczęściej spotkać można na placach budowy, ale to nie jedyne ich zastosowanie. Dzięki temu, że dostępnych jest wiele rodzajów dźwigów HDS, z powodzeniem wykorzystuje się je w różnych branżach. Stanowią nieocenioną pomoc podczas: prac rozbiórkowych, wycinki drzew, prac instalatorskich, wykonywania montażu różnych konstrukcji i elementów oraz transportu ładunków o dużych gabarytach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas