Materiał Partnera Jakie materiały znaleźć można w ofercie składu opału?

Jakie materiały znaleźć można w ofercie składu opału?

Dzięki rozbudowanej ofercie renomowanych składów opału można nabyć wydajne materiały, które posłużą do ogrzania nawet sporego domu. Są to przede wszystkim wyroby wyprodukowane z węgla kamiennego i brunatnego, ale też drewno w postaci doskonale sprawdzającej się w nowoczesnych piecach. Co zatem konkretnie znaleźć można w dobrych składach opału i jakie materiały są korzystne pod względem efektywności i ceny?

Wszechstronne drewno

Drewno to jeden z najpowszechniejszych materiałów opałowych, który do ogrzewania służy człowiekowi od tysięcy lat. Z tego względu jego poszczególne gatunki w formie drewna opałowego można znaleźć w ofercie renomowanych składów. Proponują one swoim klientom m.in. drewno kominkowe, które doskonale sprawdza się w salonie – utrzymuje wysoki, jasny płomień przed długi czas, dzięki czemu jest rozwiązaniem nie tylko wydajnym, ale też estetycznym.

Decydując się na drewno jako materiał opałowy, warto postawić na odpowiednie gatunki. Najwydajniejszym drewnem opałowym jest bez wątpienia grab, jednak użytkownicy kominków znajdujących się w domach najczęściej wybierają buk czy dąb. Drewno tego typu znaleźć można w ofercie składu opałowego Kaszub, który dla swoich klientów przygotował drewno gwarantujące sporą ilość oddawanego ciepła, a także wysoką efektywność. Nie jest to jednak jedyny typ materiału opałowego znajdującego się w asortymencie. Co jeszcze proponują specjalistyczne składy?Węgiel doskonałym materiałem opałowym

Oprócz drewna w składach opału można nabyć także materiały wyprodukowane z węgla. Doskonale sprawdza się węgiel kamienny, który przygotowany jest w kawałkach o zróżnicowanych rozmiarach. Popularnym wyborem jest węgiel typu kostka czy orzech, ale w renomowanych składach opału spotykane są także mniejsze materiały. To groszek, który nadaje się do pieców z podajnikiem, a jego stosunkowo dobra kaloryczność sprawia, że jest paliwem ekonomicznym i wydajnym. Należy jednak pamiętać, że groszek wysokiej jakości nabyć można wyłącznie w renomowanym, sprawdzonym składzie opału.

Popularnym rozwiązaniem dla użytkowników nowoczesnych kotłów i pieców jest ekogroszek. Minimalny popiół w połączeniu z wysoką efektywnością to zalety, które przekładają się na spore zainteresowanie tym materiałem opałowym. Brak zanieczyszczeń w postaci kurzu czy brudu to również atuty nieco mniej wykorzystywanego w obecnych czasach koksu. Również i ten materiał opałowy znaleźć można w rozbudowanej ofercie dobrego składu, który będzie w stanie dostarczyć wysokiej jakości paliwa do ogrzewania domów i innych obiektów.

Podziel się