Materiał Partnera Jakie jest najlepsze szkło przy kabinie prysznicowej?

Jakie jest najlepsze szkło przy kabinie prysznicowej?

 Kabina prysznicowa jest praktyczniejszym i oszczędniejszym rozwiązaniem niż wanna. Z tego właśnie powodu  montowana jest w większości łazienek. Jest tak duży wybór produktów na rynku, że bez problemu wybierzemy, odpowiedni model. Zanim zdecydujemy się na zakup, musimy dopasować wymiary kabiny do łazienki i rozważyć kwestię szkła, z którego ma być wykonana.

Zalety kabiny prysznicowej

Kabina prysznicowa jest częścią łazienki i to bardzo ważną. Nie tylko musi być ładna, ale przede wszystkim praktyczna i wygodna. Kabina zajmuje  mniej przestrzeni, prezentuje się nowocześnie i przynosi oszczędności. W sklepach jest wiele rodzajów produktów, więc możemy wybrać taki, jaki nam się tylko marzy. Mamy możliwość zakupu wariantu Walk-In, który tworzą duże tafle szkła, z eleganckimi wykończeniami. Produkt może składać się z dwóch lub z trzech, tafli. Jeśli mamy małą łazienkę, musimy pomyśleć, jaka kabina zaoszczędziłaby nam miejsce w łazience. Jest cały wachlarz wymiarów i kształtów, więc z pewnością wybierzemy odpowiedni. Możemy zakupić np. kabinę prysznicową bez brodzika, która jest obecnie na topie. Mamy wiele modeli, różniących się ceną, szkłem, drzwiami i kolorem. Ważne są wszystkie parametry, bo przecież chodzi o użytkowanie i mycie kabiny.

Szkło w kabinie

Niebagatelne znaczenie w kabinie prysznicowej, ma szkło. Z jednej strony zależy nam, żeby ładnie wyglądała, a z drugiej, by była odporna na stłuczenia i wygodna do mycia. Szkło od firmy Kluge, różni się wyglądem, jakością, ceną i grubością tafli. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na grubość szkła. Im grubsze, tym jest droższe, ale warto zainwestować w wysoką jakość, ponieważ kabina będzie nam służyła kilka lat. Jeśli wybierzemy prysznic ze szkła hartowanego, będzie bardziej odporny na uszkodzenia i przy tym bezpieczniejszy. Nawet jeśli z jakiegoś powodu dojdzie do stłuczenia, nie rozpadnie się na kawałki, jak to ma miejsce przy rozbiciu klasycznej szyby. Szkło w kabinie wpływa na jej estetykę, czyli też na aranżację wnętrza. Musimy uwzględnić również utrzymanie czystości, czyli mycie szkła i pozostałego osadu po kąpieli.

Szkło transparentne

Szkło transparentne pasuje do każdej kabiny. Głównie dlatego, że jest przezroczyste. Możemy zamówić takie, które praktycznie będzie niewidoczne lub wyeksponowane, czyli ozdobne. Zawsze będzie wyglądało estetycznie w każdej łazience. Co ciekawe, możemy umieścić na nim nadruk, jeśli chcemy mieć fantazyjną łazienkę. Na szkle transparentnym każda grafika, wygląda bardzo efektownie. Szkło transparentne łatwo się czyści, więc mycie kabiny nie zajmie nam zbyt wiele czasu. Transparentne szkło przezroczyste jest wybierane przez tradycjonalistów. Ładnie się prezentuje, ale nie ma tu żadnych specjalnych efektów. Mamy wrażenie otwartej przestrzeni, optymalnie łazienka wydaje się większa. Możemy wybrać również sitodruk, z różnymi wzorami wypełnień, dobierając taki wariant, jaki chcemy. Dobrym rozwiązaniem jest szkło matowe, które zapewnia nam odrobinę intymności.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas