Materiał Partnera Jakie elementy wchodzą w skład wyposażenia pompowni?

Jakie elementy wchodzą w skład wyposażenia pompowni?

Zaprojektowanie, stworzenie i wyposażenie pompowni jest szczególnie ważne w budownictwie wielorodzinnym. To właśnie od tych czynności zależało będzie funkcjonowanie instalacji sanitarno-kanalizacyjnej. Trudno byłoby sobie wyobrazić komfortowe życie w budynku, który byłby pozbawiony stałego dostępu do wody bieżącej lub możliwości usuwania ścieków. O wielu sprawach decydują tak naprawdę bardzo małe elementy. Co dokładnie znajduje się na wyposażeniu pompowni?

Armatura hydrauliczna

Choć pompy stanowią zasadniczą część tego typu obiektów, nie należy zapominać o tym, że traktując o pompowni, ma się raczej na myśli cały system zależnych od siebie elementów, niż urządzenia rozpatrywane w sposób pojedynczy. Aby połączyć wszystko w wydajny kolektyw, niezbędne stają się elementy armatury przemysłowej. O czym konkretnie mowa? W zależności od wydajności pompowni oraz panującego w układzie ciśnienia stosuje się podzespoły wykonane z różnych materiałów, choć największą popularnością oraz wydajnością cieszą się te, wykonane ze stali nierdzewnej. Mowa tu o różnego rodzaju trójnikach i czwórnikach, stosowanych w zależności od ilości występujących rozgałęzień.

Nie można nie wspomnieć także o specjalistycznych mufach, które służą do szczelnego połączenie elementów długich. W skład armatury sanitarnej wchodzą oczywiście kolanka o różnych stopniach zakrzywienia. Ważną funkcję pełnią także zaślepki oraz korki. Zdecydowana większość elementów kształtnych ma budowę gwintowaną, dzięki czemu możliwe jest dokładne dopasowanie do siebie poszczególnych elementów. Z najszerszą ofertą armatury przemysłowej można się zderzyć w specjalistycznych hurtowniach, do których zdecydowanie należy firma Inwap. Specjaliści oferują przede wszystkim niezwykle atrakcyjne warunki cenowe oraz szeroko zakrojone doradztwo. Co jeszcze wchodzi w skład wyposażenia pompowni?

Elektronika sterująca

Wydajność współczesnych pompowni możliwa jest dzięki zastosowaniu elektroniki, odpowiedzialnej ja sterowanie i zautomatyzowanie wielu wszystkich procesów. Mowa tu przede wszystkim o szafach sterujących oraz o regulatorach poziomu, dzięki którym można bardzo precyzyjnie określić wysokość słupa cieczy. Jakie plusy ma zastosowanie zaawansowanej elektroniki w zarządzaniu pompownią? Jednym z najważniejszych jest wyeliminowanie czynnika ludzkiego, a co za tym idzie, ryzyka popełnienia błędu. Użycie elektroniki wymaga jednak przeprowadzania regularnych serwisów, co nie stanowi większego problemu, ponieważ zazwyczaj zajmują się tym te same firmy, które projektowały i wyposażały pompownię.

Elektronika daje możliwość gromadzenia i natychmiastowego odczytu wszystkich istotnych parametrów, dzięki czemu każdą sytuację kryzysową można zażegnać w początkowej fazie. Niemniej jednak, kiedy do awarii dojdzie, można liczyć na szybki dostęp do części zamiennych, pochodzących od najlepszych światowych producentów.

Opracowanie:

Inwap sp. z o.o.

Brzeg , Starobrzeska 34b

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas