Artykuł sponsorowany Jakie blachy można ciąć za pomocą lasera?

Jakie blachy można ciąć za pomocą lasera?

Cięcie blach można wykonać przy użyciu różnorodnych metod. Jedną z najskuteczniejszych jest obróbka wspomnianych elementów przy użyciu odpowiednio dobranego lasera. Technika ta świetnie sprawdza się w przypadku większości blach. Dzięki niej obrabiane surowce szybko zyskują pożądaną wielkość i kształt. Chcesz dowiedzieć się, jakie blachy nadają się do cięcia przy zastosowaniu lasera? Koniecznie zapoznaj się z treścią artykułu.

Cięcie blach za pomocą lasera

Wszystkie lasery nadają się do cięcia przede wszystkim blach o stosunkowo niewielkiej grubości. Zazwyczaj im większa moc danego urządzenia, tym lepiej sprawdza się ono przy cięciu grubszych blach. Niemniej jednak trzeba mieć na uwadze, że jakość wykonywanej obróbki pogarsza się wraz ze zwiększaniem grubości materiału. Dlatego też wysokiej jakości lasery takie firmy, jak ALDARI, najczęściej wykorzystują do cięcia cienkich blach, w przypadku których wspomniany parametr nie przekracza poziomu kilku lub co najwyżej kilkunastu milimetrów. Istotny jest też materiał, z którego została wykonana dana blacha. W przypadku modeli zrobionych ze stali konstrukcyjnej do cięcia laserem nadają się już 15-milimetrowe elementy; z kolei w wypadku stali nierdzewnej jej maksymalna grubość predestynująca ją do cięcia laserem wynosi 8 mm. Przy bardzo cienkich blachach świetnie spisują się zwłaszcza lasery światłowodowe, gwarantujące najwyższą precyzję zrealizowanej obróbki.

Zalety laserów stosowanych do cięcia blach

Lasery wykorzystywane do cięcia blach mają wiele zalet. Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że są to modele wyróżniają się dużą efektywnością. Większość modeli odznacza się prostotą obsługi. Artykuły włóknowe (fiber) w trakcie cięcia blach i innych materiałów wykorzystują jedynie tlen oraz techniczny azot. Nie zawierają one natomiast żadnych pomp próżniowych ani turbin. To znacząco wpływa na obniżenie kosztów ich eksploatacji. Profesjonalne cięcie laserem odbywa się w energooszczędny sposób. Urządzenie do swojego działania nie wymaga bowiem zbyt dużej mocy. Lasery wykorzystywane do obróbki blach z reguły mają kompaktową budowę, Dzięki temu zajmują one stosunkowo niewiele miejsca. Samonośna konstrukcja większości modeli sprawia, że nie wymagają one specjalnych fundamentów do posadowienia. Jednocześnie redukuje ona do minimum występowanie drgań. Całkowicie zabudowany obszar roboczy gwarantuje operatorowi urządzenia skuteczne zabezpieczenie przed szkodliwym promieniowaniem. Istnieje możliwość dobrania optyki lasera do rodzaju ciętej blachy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas