Materiał Partnera Jaka instalacja fotowoltaiczna będzie pasować do pompy ciepła?

Jaka instalacja fotowoltaiczna będzie pasować do pompy ciepła?

Pompa ciepła zasilana energią z fotowoltaiki to nowoczesny sposób na jej pozyskanie. Rozwiązanie to jest nie tylko korzystne dla środowiska naturalnego, ale również dla portfeli użytkowników. Energia elektryczna dla pompy ciepła, którą wytwarza fotowoltaika, wiąże się z kosztem jej pracy obniżonej do minimum. Jakie instalacje będą pasować do pompy ciepła?

Jak dobrać instalację fotowoltaiczną do pompy ciepła?

Odpowiednio dobrana fotowoltaika potrafi wytworzyć w przeciągu roku tyle energii, ile potrzebuje pompa ciepła. Właściciele domu mogą w takiej sytuacji otrzymywać rachunki ze stałymi kosztami rzędu około 250 zł/ rok. Dobór fotowoltaiki najlepiej jest przeprowadzać z uwzględnieniem zużycia energii. Przyjmuje się, że na każde 1000 kWh/rok energii zużywanej przez pompę ciepła, dobiera się moc 1 kWp instalacji fotowoltaicznej. Jeśli dodatkowo zna się siłę pompy ciepła, to można bez problemu dobrać natężenie instalacji. Na każdy 1 kW mocy grzewczej pompy typu powietrze-woda zaleca się dobierać moc instalacji fotowoltaicznej 0,5 – 0,8 kWp. Jeśli potrzebujesz kompleksowej pomocy w doborze systemu, to instalacje fotowoltaiczne z Częstochowy we wszystkim Ci pomogą!

Instalacja fotowoltaiczna z pompą ciepła – jakie ma możliwości?

Energia solarna to bardzo doceniany sposób na zasilanie gospodarstw domowych w prąd i ciepło. Panele fotowoltaiczne należą do najpopularniejszych elementów odnawialnych źródeł energii solarnej, które współgrają z pompą ciepła. Połączenie tych dwóch elementów stanowi najbardziej ekologiczny i ekonomiczny sposób na zapewnienie ogrzewania obiektowi i dostarczenie do niego energii elektrycznej. Po zainstalowaniu takiego systemu można od razu cieszyć się produkcją własnego prądu, który będzie zasilać również pompę ciepła. W efekcie uzyskuje się bezobsługowe i ekologiczne ogrzewanie, ciepłą wodę, klimatyzację oraz prąd, który zasili wszystkie urządzenia w domu przez cały rok. Takie rozwiązania oferuje m.in. dystrybutor instalacji fotowoltaicznych Passive Energy, który dba o zadowolenie swoich Klientów.

Instalacja fotowoltaiczna z pompą ciepła – jakie ma zalety?

Decydując się na zasilenie pompy ciepła instalacją fotowoltaiczną, zyskuje się szereg wymiernych korzyści. Nie trzeba martwić się o to, że zimą (gdy zapotrzebowanie na ogrzewanie w Polsce jest największe), zabraknie energii słonecznej panelom. Fotowoltaika produkuje prąd przez cały rok, również w pochmurne dni, a nadwyżka wytworzona w najcieplejsze miesiące może być magazynowana.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas