Artykuł sponsorowany Jak skutecznie szlifować? Praktyczne wskazówki

Jak skutecznie szlifować? Praktyczne wskazówki

Szlifowanie spoiny na uformowanym elemencie obrabianym jest – i prawdopodobnie pozostanie – operacją przeprowadzaną ręcznie. Uniknięcie błędów czynnika ludzkiego to priorytet, dlatego zapoznajmy się ze wskazówkami, które pomogą udoskonalić proces szlifowania i wyeliminować wszelkie nieprawidłowości.

Używaj odpowiedniego narzędzia do pracy

Tarcze szlifierskie są materiałami eksploatacyjnymi; elektronarzędzia nie powinny. Upewnij się, że używasz odpowiedniej szlifierki, która może wytrzymać odpowiednie natężenie prądu w stosunku do wykonywanej pracy. Jeśli materiał wykonawczy wymaga od 8 do 10 amperów, a szlifierka kątowa osiąga maksymalnie 6 amperów, istnieje obawa, że dojdzie do jej przedwczesnego zużycia.

Tarcze nie powinny być narzędziami jednorazowymi – zainwestowanie w narzędzia wyższej jakości, przeznaczone do prac przemysłowych, jest jak najbardziej zasadne.

Wysokiej jakości tarcze szlifierskie oraz tarcze lamelkowe, dostępne w ofercie Szlif-Tech, współpracują ze szlifierkami kątowymi jako system, gwarantując płynną i niezakłóconą pracę urządzenia.

Szlifowanie – bezpieczeństwo pracy 

Używanie odpowiedniego narzędzia do pracy sprzyja zachowaniu bezpieczeństwa. Niestety, wielu operatorów używa szlifierek bez osłon, co sprzyja wypadkom i urazom.

W przypadku szlifowania w ciasnych wnętrzach, najlepiej nie zdejmować osłony i nie ściskać szlifierki kątowej. W przypadku niewielkich wnętrz świetnie sprawdzi się szlifierka do pilników, która wykonuje pracę szybciej i, co najważniejsze, bezpieczniej.

Absolutnie podstawowym, choć często nieprzestrzeganym, warunkiem bezpiecznej pracy jest wymiana materiału ściernego po odłączeniu narzędzia. Aby wymienić nośnik, spróbuj obrócić głowicę elektronarzędzia do góry, aby można było zablokować przycisk klucza, a następnie oprzyj narzędzie na przedramieniu, zdejmując materiał ścierny w pozycji pionowej. Takie ustawienie zapewnia lepszą kontrolę podczas wymiany ścierniwa i zapobiega jego upuszczeniu.

Przepływ iskry

Podłączony do narzędzia amperomierz wskazuje, czy operator naciska z odpowiednią siłą. Ciśnienie może się zmieniać, niemniej optymalna wartość w ogólnych zastosowaniach przemysłowych wynosi zwykle od 8 do 10 amperów. Jeśli amperomierz czyta poniżej tego zakresu, nie naciskasz wystarczająco mocno; jeśli odczyt licznika przekracza tę wartość - należy naciskać z mniejszą siłą.

W większości zastosowań iskry powinny wypływać z odległości około 1 metra od obrabianego przedmiotu. To pokazuje, że ziarna na ściernicy robią to, co powinny – usuwają nadmiar metalu spoiny.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas