Artykuł sponsorowany Jak segregować śmieci w 2021 roku?

Jak segregować śmieci w 2021 roku?

Każdy z nas wie, że śmieci należy starannie segregować. Nie jest to wymysł ekologów, a działania ważne dla naszej planety, która znajduje się w coraz gorszej kondycji. Istotne jest zmniejszenie liczny odpadów, którymi otaczamy się każdego dnia. Są one szkodliwe dla zdrowia naszego i naszych dzieci. Czy jednak na pewno wiesz co gdzie wyrzucać i jak zadbać o ich prawidłowy wywóz? Dowiedz się, jak powinna przebiegać segregacja śmieci.

Prawidłowa segregacja w 2021 roku

Od tego roku każdy właściciel domu bądź mieszkania został zobowiązany do segregacji odpadów. To szczególnie ważne, ponieważ w zeszłym roku, kiedy ta segregacja była nieobowiązkowa, decydowało się na nią zaledwie 66% Polaków, tłumacząc się nieznajomością zasad, które są jednak bardzo proste.

Od czego zatem zacząć? Warto zwracać uwagę na kolory pojemników: niebieski jest na papier, zielony na szkło, żółty na metale i tworzywa sztuczne, brązowy na bioodpady, a czarny na odpady zmieszane. Na początku ta rozpiska może sprawiać problemy, ale po kilku dniach wejdzie każdemu w nawyk. 

Jak segregować w domu?

Najlepiej zawiesić rozpiskę z dokładnym opisem pojemników w widocznym miejscu, np. na szafce czy lodówce. Co więcej, zamienić swój dotychczasowy kubeł w praktyczne kosze stworzone do segregacji. Ważne, aby opakowania były opróżnione z resztek jedzenia, a metalowe czy plastikowe nakrętki odkręcone. 

Wybierz odpowiednią firmę

Wybierając firmę, która będzie odbierać od Ciebie odpady, postaw na sprawdzoną przez innych, dzięki czemu będziesz miał pewność, że Twoja praca związana z segregacją nie zostanie zmarnowana, a śmieci zostaną wywiezione w odpowiednie miejsca. Polecamy przedsiębiorstwo Damilen Usługi Transportowe. Odbierze ono od Ciebie worki z odpadami, a następnie wywiezie je we właściwe miejsca, gdzie będą mogły być przetworzone na odpady wtórne i poddane recyklingowi. Da to szansę na zmniejszenie ilości śmieci dookoła nas. Pozwoli także zadbać o naszą planetę, dzięki mniejszej emisji dwutlenku węgla. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas