Artykuł sponsorowany Jak powstaje i czym charakteryzuje się drewno kominkowe?

Jak powstaje i czym charakteryzuje się drewno kominkowe?

Kominek to ciekawe rozwiązanie dla osób chcących nie tylko ogrzać wnętrze domu, ale również spędzić czas wolny relaksując się przy obserwacji delikatnych płomieni ognia. Oczywiście bardzo istotne w kontekście tych urządzeń jest wybranie odpowiedniego rodzaju drewna kominkowego, a wiele osób pewnie zastanawia się także jak ono tak naprawdę powstaje. Poznajmy zatem charakterystykę drewna kominkowego oraz jego proces produkcyjny.

Jak powstaje drewno kominkowe?

Drewno kominkowe to określenie odnoszące się do wysokiej klasy drewna opałowego. Cały proces wytwarzania tego typu surowca zaczyna się od dostarczenia odpowiednich gatunków drzew oraz ścięcia ich. Następnie uzyskane drewno należy mniejsze elementy za pomocą specjalistycznych maszyn. Na ogół są to łuparki lub pilarko-łuparki. W przypadku łuparek mowa jest o uzyskiwaniu podłużnych fragmentów, które są dzielone na kilka równych części.

Z kolei jeżeli chodzi o pilarko-łuparki, to najpierw tną one drewno na mniejsze kawałki, a następnie je rozłupują. Tak wytworzone elementy drewna umieszcza się w owijarce do pakowania. Wysokiej jakości maszyny do produkcji drewna kominkowego znajdą Państwo w ofercie firmy Amix z miejscowości Pierzyny Małe.

Co cechuje wysokiej jakości drewno kominkowe?

Opisując wysokiej jakości drewno kominkowe, należy przede wszystkim wspomnieć o tym, iż do palenia w kominkach powinno stosować się tylko i wyłącznie szczapy bądź klocki pochodzące z drzew liściastych. Jest to niezwykle ważne, ponieważ gatunki drzew iglastych posiadają spore ilości żywicy, która podczas spalania może strzelać, jak również bardzo mocno zanieczyścić zarówno jego wnętrze, jak i przewody odprowadzające spaliny.

Oczywiście drewno, które zastosujemy w kominku powinno być również odpowiednio sezonowane. Pod tą nazwą kryje się proces umożliwiający znaczne zmniejszenie wilgotności, a co za tym idzie lepsze spalanie. Dodajmy też, iż do kominków najlepiej nadadzą się gatunki wysoko kalorycznych, drzew o dużej gęstości.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas