Materiał Partnera Jak powinny być skonstruowane wysokiej jakości trzonki do narzędzi?

Jak powinny być skonstruowane wysokiej jakości trzonki do narzędzi?

Narzędzia użytkowane w pracach budowlanych i naprawczych to sprzęt, który musi gwarantować przede wszystkim wygodę użytkownikowi. Ergonomia jest kluczową kwestią, jaka uzależniona jest od typu trzonka drewnianego będącego istotną częścią np. siekiery czy młotka. Sprawdzony producent takich wyrobów drewnianych proponuje je w różnych wariantach. Jak wykonuje się zatem trzonki do narzędzi?

Wyroby płaskie lub toczone

W zależności od charakterystyki danego narzędzia budowlanego, trzonki drewniane mogą  być płaskie bądź toczone. Co ciekawe, profil może być jednak w pełni niestandardowy. Możliwość wyprodukowania takiego wyrobu dają jednak wyłącznie najlepsze firmy działające w tej branży, takie jak np. Wyroby z drewna Stanisław Rąpała. Spore możliwości w zakresie przygotowania trzonków drewnianych zapewniają klientom duży wybór również w kwestii wielkości oraz kształtu.

To bardzo ważne parametry tego elementu narzędzi budowlanych. Należy mieć je na uwadze przy dopasowywaniu trzonka do charakterystyki pracy narzędzia. Długość trzonka najczęściej wynosi od 28 do nawet 90 cm. Najpopularniejsze młotki stolarskie i ślusarskie wymagają trzonków drewnianych o długościach 28, 32, 36, 40, 50, 60, 70, 80 czy 90 cm. Ważne jest również tłumienie drgań w tego typu narzędziach. Wielokrotne uderzenia młotkiem to intensywna eksploatacja, która wymusza zastosowanie elementów najwyższej jakości – dotyczy to także trzonków. Te powinny być przygotowane nie tylko w odpowiednim rozmiarze i kształcie, ale też z wysokogatunkowego materiału.

Trzonki drewniane do narzędzi budowlanych i górniczych

Trzonki są również nieodłącznym elementem szeregu innych narzędzi budowlanych oraz górniczych. Ergonomiczny chwyt musi charakteryzować wyroby drewniane będące kluczową częścią m.in. kilofów i oskardów. W tym wypadku stosuje się tzw. stylisko – powinno być one solidne i zapewniać wygodę podczas użytkowania. Takie wyroby produkuje się z drewna najwyższej jakości, które zapewnia nie tylko komfort pracy, ale i jej ciągłość dzięki obniżonemu zużyciu i niskiej podatności na uszkodzenia mechaniczne.

Trzonki drewniane są także produkowane do narzędzi budowlanych o wadze sięgającej nawet 4 kg. Z tego względu mogą być one przystosowane do siekieromłotów, toporków i siekier. Takie wyroby z drewna również wymagają odpowiedniego wyprofilowania. Tworzy się je najczęściej w owalnym kształcie, który zapewnia maksymalną ergonomię i tym samym wpływa na jakość pracy. Warto też wspomnieć o właściwościach estetycznych takich trzonków. Dzięki precyzyjnej obróbce drewno zapewnia doskonały wygląd narzędzia, co jest jego dodatkowym atutem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas