Artykuł sponsorowany Jak filtrowentylacja wpływa na środowisko naturalne?

Jak filtrowentylacja wpływa na środowisko naturalne?

Warunki pracy w zakładach przemysłowych często są szkodliwe dla zdrowia pracowników. Dotyczy to między innymi stanu powietrza, z reguły zanieczyszczonego przez dymy, pyły czy spaliny samochodowe. Na szczęście jest sposób na ograniczenie tego typu zanieczyszczeń –są nim urządzenia filtrowentylacyjne. Na jakiej zasadzie one działają i jakie przynoszą korzyści?

Na czym polega filtrowentylacja?

Filtrowentylacja jest stosowana najczęściej w takich miejscach jak warsztaty, hale produkcyjne czy spawalnie. Charakterystyczne dla niej jest to, że poza wymianą powietrza, gwarantuje również usuwanie z pomieszczeń zapachów, dymów i pyłów. Zaletą tego rozwiązania jest mniejsze narażanie zdrowia pracowników na choroby, ale również zapewnienie lepszego samopoczucia i wydajniejszego wykonywania zadań.

Substancje obecne w powietrzu mogą być alergizujące, a nawet jeśli nie są, to mogą powodować dyskomfort. Zanieczyszczenie wpływa negatywnie również na maszyny, które szybciej się wówczas zużywają. Warto zatem zadbać o jakość powietrza w zakładzie produkcyjnym.

Maszyny do filtrowentylacji

Urządzenia do filtrowentylacji można podzielić na dwie główne kategorie: punktowe instalacje wyciągowe oraz systemy wentylacji pomieszczeń. Pierwsze służą do przejmowania i zwalczania zanieczyszczeń w miejscu, gdzie te powstają. Ale w niektórych sytuacjach urządzenia te nie sprawdzą się najlepiej. Wtedy warto zaopatrzyć się w systemy wentylacji całych pomieszczeń.

Aby ograniczyć awaryjność maszyn filtrowentylacyjnych, a także zmniejszyć koszty ich eksploatacji, zaleca się konserwację dwa razy do roku – podpowiada pracownik firmy Maszyny Polskie

Aby używanie systemów filtrowentylacyjnych było ekonomiczne, warto zaufać doświadczonym inżynierom, którzy dobiorą rozwiązania najbardziej optymalne dla danej firmy. Będą oni również mieli informacje dotyczące najnowocześniejszych i bardziej ulepszonych urządzeń.

Filtrowentylacja a środowisko naturalne

Filtrowentylacja odpowiada przede wszystkim za czyste powietrze w zakładach pracy, co wpływa pozytywnie na drogi oddechowe pracowników i zmniejsza ryzyko chorób. Ale systemy te są dobre również dla środowiska naturalnego. Pozbywają się zanieczyszczeń, które nie wydostają się później poza hale i warsztaty i nie szkodzą powietrzu na zewnątrz budynków. Filtrowentylacja ma zatem wiele zalet, które warto wziąć pod uwagę podczas wyboru systemu lub urządzenia oczyszczającego powietrze. Wpływa korzystnie nie tylko na środowisko naturalne, ale również na zdrowie pracowników i pracę maszyn.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas