Materiał Partnera Jak dobrze zapakować paczkę? Prosty poradnik dla każdego

Jak dobrze zapakować paczkę? Prosty poradnik dla każdego

Dobrze zapakowana paczka jest niemalże gwarancją, że jej zawartość dotrze do adresata w stanie nienaruszonym. O ile zapakowanie i zabezpieczenie niektórych przedmiotów nie jest problematyczne, np. ubrań, obuwia, o tyle elektronika, rzeczy delikatne, a nawet książki, wymagają już nieco większej uwagi. Jak to zrobić? Jakich materiałów do pakowania użyć? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Dostosuj opakowanie do formy, wielkości i masy przedmiotu

W pierwszej kolejności wybierz opakowanie, które będzie najlepiej pasowało pod względem formy, wielkości i masy wysyłanych produktów. Jeśli przedmioty są lekkie, niewielkie, nie mają ostrych końców i nie są podatne na potłuczenie lub zgniecenie, bez problemu sprawdzą się koperty z folii bąbelkowej. Jeśli przedmioty są ciężkie i duże objętościowo, nie obejdzie się bez solidnego kartonu.

Opakowania z kartonu - nowe czy „z odzysku”?

Robiąc zakupy w sklepach internetowych, zapewne większość zamówień otrzymujesz w kartonowych opakowaniach. O ile są one w dobrym stanie i nie uszkodziły się podczas transportu, warto je zachować na przyszłość - do prywatnych przesyłek. Jeśli jednak karton jest uszkodzony lub ma naruszone klapy, lepiej oddać go na makulaturę i zaopatrzyć się w nowe opakowania z kartonu, np z firmy Magpol. S.Stój. Podklejany i „reperowany” karton jest już siłą rzeczy osłabiony i jest całkiem spore prawdopodobieństwo, że uszkodzi się podczas transportu.

Zadbaj o odpowiedni materiał amortyzujący

Używając materiału amortyzującego, minimalizujesz ryzyko spowodowane naciskiem, uderzeniami lub drganiami. Tego typu bodźce mogą wystąpić niemal na każdym etapie transportu przesyłki - podczas załadunku, transportu, w centrum logistycznym itp. Puste przestrzenie w przesyłce możesz wypełnić popularną folią bąbelkową, papierem, poduszeczkami powietrznymi, granulatami piankowymi, styropianem. Jeśli wysyłasz dwa przedmioty lub więcej, pamiętaj, aby każdy z nich osobno zabezpieczyć. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko wewnętrznego uszkodzenia przedmiotów.

Nie używaj sznurka - użyj mocnej taśmy

Taśmy samoprzylepne to najlepszy materiał do zamknięcia i zabezpieczenia kartonu. Nie używaj sznurka, ponieważ w trakcie transportu może się rozwiązać lub uszkodzić karton (jeśli karton został nim mocno obwiązany). Osobom, które pakują i wysyłają dużo paczek, warto polecić dyspensery do taśm. Dzięki nim można jeszcze szybciej używać taśmy.

Folia stretch

Na koniec warto zabezpieczyć całą paczkę folią stretch. Jest to kolejny praktyczny materiał do pakowania - jest rozciągliwa, dopasowuje się do niestandardowych kształtów i zapewni naszej paczce dodatkową ochronę.

Opracowanie:

MAGPOL Sławomir Stój

Radom , Strycharska 2c

Podziel się