Artykuł sponsorowany Jak dobierać sterowniki do silników liniowych?

Jak dobierać sterowniki do silników liniowych?

Silniki liniowe są szeroko stosowane w wielu branżach, od motoryzacyjnej po lotniczą. Stanowią one wydajne, niezawodne i ekonomiczne rozwiązania w zakresie sterowania ruchem. Jednak wybór odpowiedniego sterownika jest niezbędny, aby zapewnić optymalną wydajność i niezawodność. Ten artykuł zawiera przegląd różnych typów sterowników dostępnych dla silników liniowych i porady, jak wybrać odpowiedni sterownik dla swojej aplikacji.

Rodzaje sterowników dla silników liniowych 

Silniki liniowe są zazwyczaj kontrolowane albo przez dedykowany kontroler lub przez programowalny sterownik logiczny (PLC). Dedykowane sterowniki są zaprojektowane specjalnie dla zastosowań silników liniowych i mogą być używane do kontroli zarówno pozycji, jak i prędkości. Wyróżniamy kilka podstawowych rodzajów sterowników, a na szczególną uwagę zasługują produkty niemieckiej marki miControl, a konkretnie:

  • rodzina mcDSA-E4x– siłowniki, które obsługują maksymalny prąd wyjściowy do 50 amperów, a do instalacji wystarczy szyna DIN. Wszystkie warianty są dostępne w wersjach wysokoprądowych (HC),

  • rodzina mcDSA-E5x – siłowniki ze średniej półki, które wyróżniają się dobrą mocą, oszczędnością, obsługą urządzeń do 50 amperów, a do tego są niewielkie,

  • rodzina mcDSA-E6x – najmniejsze sterowniki (ważą zaledwie 30 gramów), które nadają się do montażu w miejscach o ograniczonej przestrzeni i mają maksymalną moc 15 amperów.

Jak wybrać właściwy sterownik? 

Przy wyborze sterownika do instalacji w silniku liniowym ważne jest, aby wziąć pod uwagę typ używanego silnika, wymaganą prędkość i dokładność, jak również wymagania dotyczące mocy. O to, dlaczego dobór właściwego podzespołu jest tak ważny, zapytaliśmy specjalistę z firmy PowerMax, który wyjaśnił:

- Wybór odpowiedniego kontrolera dla aplikacji silnika liniowego jest niezbędny do zapewnienia optymalnej wydajności i niezawodności. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę typ używanego silnika, wymaganą prędkość i dokładność, a także wymagania dotyczące mocy przy wyborze elementy. W naszym sklepie chętnie doradzamy klientom i pomagamy w wyborze takich podzespołów, które zapewnią im efektywną pracę, a jednocześnie będą mieściły się w ich budżecie.

Wybór sterownika o odpowiednich parametrach i gabarytach jest gwarancją efektywnej pracy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas