Artykuł sponsorowany Instalacje OZE: jak wybrać dobrego instalatora?

Instalacje OZE: jak wybrać dobrego instalatora?

OZE, czyli Odnawialne Źródła Energii to dziedzina, która nieustannie się rozwija na całym świecie, a wraz z nią rośnie też świadomość konsumencka – potrzeba ochrony środowiska i obniżenia wydatków na energię elektryczną. Właściciele domów chcą uzyskać niezależność energetyczną i oszczędności w domowym budżecie, decydują się więc na montaż paneli fotowoltaicznych. Aby móc czerpać z nich korzyści, instalację należy powierzyć specjalistom. Na co zwrócić uwagę przy wyborze instalatora OZE?

Kompleksowość usług firmy instalacyjnej

Na polskim rynku systematycznie rośnie liczba firm, oferujących montaż fotowoltaiki dla domu, jednak tylko nieliczne zapewniają pełną obsługę, czyli: projektowanie instalacji solarnej, dobór właściwego sprzętu i materiałów, a także samodzielne wykonawstwo oraz serwis pogwarancyjny. Warto wybierać wyłącznie tych usługodawców, którzy kompleksowo zajmują się realizacją zleceń i nie angażują do nich osób trzecich oraz innych podwykonawców. Jedną z takich firm jest RKK Partners z Konina, wyspecjalizowana w projektowaniu, kosztorysowaniu i wykonawstwie instalacji fotowoltaicznych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb osób prywatnych oraz przedsiębiorców.

Doradztwo w zakresie najlepszych rozwiązań i pomoc w kwestiach formalnych

Najlepsze polskie przedsiębiorstwa branży OZE, zajmujące się obsługą klientów indywidualnych i biznesowych, oferują merytoryczną pomoc przy wyborze mocy przyłączeniowej instalacji fotowoltaicznej, a także najbardziej wydajnych, dostępnych na rynku urządzeń. Profesjonalni instalatorzy dokonują najpierw starannych oględzin dachu, by móc rzetelnie opracować kosztorys oraz warunki umowy. Wspierają oni też swoich inwestorów w kwestiach formalnych, takich jak: przygotowanie zgłoszenia do lokalnego zakładu energetycznego czy wypełnienie wniosku o kredyt lub dofinansowanie z programów rządowych typu: Mój Prąd.

Rzetelny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Kolejnym kryterium, jakie należy obowiązkowo wziąć pod uwagę podczas wyboru instalatora paneli fotowoltaicznych, jest opcja obsługi gwarancyjnej i pogwarancyjnej. Warto jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji zweryfikować doświadczenie oraz renomę wybranej firmy. Jak to zrobić? Najlepiej porozmawiać z osobami lub podmiotami, które już z nią współpracowały i mogą obiektywnie ocenić wydajność, trwałość swojej instalacji po kilku latach użytkowania, a także wypowiedzą się na temat dostępności serwisanta w razie wystąpienia problemów technicznych podczas wieloletniej eksploatacji paneli.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas